Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Aplikacja mobilna

baner

Produkty turystyczne

Nasi partnerzy

   29 maja 2016r. w Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej odbędzie się akcja charytatywna, która ma na celu zebranie środków finansowych na rozbudowę domu dla Jacka Rogali i jego rodziny mieszkających we wsi Zofianka. Przygotowano liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i  dla osób dorosłych. Start o godzinie 16.

     W programie imprezy m.in.:

- koncert przebojów Majki Jeżowskiej - Majka Cover w wykonaniu Martyny Rutkowskiej

- loteria dla dzieci

- malowanie twarzy

- koncert na akordeon i mini orkiestrę - wystąpią Martyna Rutkowska (wokal) i AndrzejRutkowski (akordeon-wokal) - w programie m.in. piosenki z lat 20., taniecwęgierski, melodie z filmów

- koncert rockowy

- kiermasz pysznych ciast

   Jacek Rogala, którego rodzinie planuje się pomóc, ma 22 lata, jest osobą niepełnosprawną,cierpi na porażenie mózgowe z autoagresją. Ma czterech braci. Najmłodszy z nich- Kubuś także choruje na dziecięce porażenie mózgowe oraz dodatkowo nanajzłośliwszą odmianę padaczki tzw. Zespół Westa. Kolejny z braci Mateusz - maepilepsję. Ojciec chłopców zmarł nagle 9 lat temu, teraz zajmuje się nimi mama Małgorzata z pomocą babci.

   Siedmioosobowa rodzina mieszka w trudnych warunkach w starym, drewnianym domu, w którym jestjeden pokój, kuchnia i malutka łazienka, niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Brak oddzielnych pokoi uniemożliwia zapewnienie bezpieczeństwa chłopcom - ataki autoagresji Jacka sprawiają, że może wyrządzić krzywdę sobie oraz swoim braciom. Konieczna jest rozbudowa oraz remont domu, cobędzie kosztowało ponad 100 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że podczas koncertów CKPiT mieszkańcy Poniatowej okażą się hojni i wspólnie uzbiera się tę dość wysoką kwotę lub chociaż jej część.

 

Zapraszamy wszystkich serdecznie!