Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Produkty turystyczne

Aplikacja mobilna

baner

Nasi partnerzy


 


 

 Kraina Zdrowia

 

Nałęczów miasteczko położone malowniczo wśród lessowych wąwozów i bujnej zieleni, w strefie Kazimierskiego Parku krajobrazowego, znane jest od dawna jako miejscowość uzdrowiskowa. Słynie ze swojego mikroklimatu i wody o leczniczych właściwościach. Od ponad 130 lat do Uzdrowiska Nałęczów przyjeżdżają ludzie odzyskać zdrowie i siły.

 

Od 1998 r.  do Uzdrowiska-Nałęczów dołączały kolejne placówki medyczne -Ośrodek Chirurgii Oka prof. Z. Zagórskiego, następnie  LUXMED-UZDROWISKO NAŁĘCZÓW, w którym przyjmują lekarze wszystkich specjalności.

 

 
 

 

Uzdrowisko Nałęczów S.A.

 

 

 

Jest jedynym w Polsce uzdrowiskiem kardiologicznym. Znane zleczenia chorób układu krążenia - choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego, nerwicy sercowo – naczyniowej oraz chorób współistniejących, np. układu ruchu czy stanów wyczerpania.

Uzdrowisko specjalizuje się we wczesnej rehabilitacji chorych po operacji serca, rehabilitacji po zabiegach kardiologicznych i ortopedycznych wzbogaconej ometody prowadzone zgodnie z najnowszymi standardami klinicznymi, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i rehabilitacyjnego. 

 

Nowoczesna baza zabiegowa

 

Do dyspozycji pacjentów jest nowoczesna baza zabiegowa zwysokiej klasy urządzeniami do diagnostyki i rehabilitacji kardiologicznej, niezbędnymi w przywracaniu sprawności ludziom z problemami o podłożu kardiologicznym. Uzupełnieniem oferty są zabiegi koronarografii w klinice Ikardia.

 

Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów oferuje ponad 70 zabiegów we własnej bazie zabiegowej, z zakresu: fizykoterapii, hydroterapii, rehabilitacji ruchowej oraz światłolecznictwa. Przyjemne kąpiele i zabiegi przyrodolecznicze w połączeniu z naturalną wodą z Nałęczowa przynoszą ulgę w dolegliwościach, a nawet ratują życie.

 

Sanatorium i Centrum SPA

 

Uzdrowisko Nałęczów S.A. stanowi znakomity przykład połączenia tradycyjnego  „uzdrowiska” jako zespołu sanatoryjnego z nowoczesnym centrum SPA&Wellness, do którego przyjeżdżają nie tylko pacjenci na rekonwalescencję, ale również ci, którzy dbają o swoje zdrowie, wygląd oraz pragną odpocząć od trosk dnia codziennego.

 

Komfortowe warunki pobytu

 

Do ZL Uzdrowisko Nałęczów należy siedem obiektów hotelowo – sanatoryjnych, otoczonych zielenią Parku Zdrojowego, o ciekawej architekturze, funkcjonalnych i dostosowanych do wymagań Gości.

 

Z leczniczych pobytów sanatoryjnych można skorzystać na podstawie skierowania z NFZ, PFRON  lub wykupując pobyt komercyjny.

 

 

Z. L. "Uzdrowisko Nałęczów" S.A.

Al. Małachowskiego 5, 24-140 Nałęczów

tel. 81 50 14 356, fax 81 501 46 08

 info@zlun.pl, www.zlun.pl 

  

 

Ośrodek Chirurgii Oka prof. Z. Zagórskiego

 

 

W1998 r. w Nałęczowie powstała spółka z udziałem prof.Zbigniewa Zagórskiego i Zakładu Leczniczego „Uzdrowisko – Nałęczów”, której głównym założeniem było leczenie chorób oczu, szczególnie zaćmy oraz siatkówki i ciała szklistego.

 

Nowoczesne standardy

 

Obecnie Ośrodek Chirurgii Oka prof. Z. Zagórskiego dysponuje najnowszą aparaturą i wyposażeniem odpowiadającym standardom międzynarodowym. Na wysoki poziom leczenia wpływa praca znakomitych specjalistów. Lekarze pracujący w ośrodku mają bogate doświadczenie kliniczne, zdobyte pod kierunkiem prof.  Zagórskiego oraz aktualną wiedzę kształtowaną na licznych stażach zagranicznych.

 

Operacje refundowane i usługi komercyjne

 

W Ośrodku Chirurgii Oka wykonuje się ok. 700 operacji refundowanych. Równolegle prowadzone są usługi komercyjne, które stanowią 50 procent wszystkich zabiegów. Łącznie w ciągu roku w Ośrodku Chirurgii Oka przeprowadza się ok. 1350 - 1550 operacji. Chorzy zgłaszający się  prywatnie obsługiwani są w ciągu 2 – 4 tygodni. Tyle czasu potrzeba bowiem na konsultację lekarską, diagnozę, przygotowaniedo zabiegu i konieczne szczepienia.

 

Wykonywane zabiegi

 

  • operacje usuwania zaćmy metodą fakoemulsyfikacji i metodą zewnątrz torebkową z wszczepieniem sztucznej soczewki
  • chirurgia siatkówki i ciała szklistego
  • operacje plastyczne powiek
  • operacje gałki ocznej z wszczepieniem implantu, zapewniającego ograniczoną ruchliwość protezy
  • chirurgia refrakcyjna
  • operacje zeza
  • laseroterapia w schorzeniach siatkówki w retinopatii cukrzycowej oraz jaskrze
  • leczenie przewlekłych schorzeń oczu
  • badania konsultacyjne

 

Komfortowe warunki

 

Placówka zapewnia doskonałe warunki leczenia. Zabiegi odbywają się w klimatyzowanej sali operacyjnej z wyposażeniem odpowiadającym standardom międzynarodowym, w tym wyposażeniem do znieczulenia ogólnego imonitorowania chorych. Pacjenci mają możliwość zakwaterowania w dwuosobowych komfortowych pokojach.


 

 

Ośrodek Chirurgii Oka prof. Z. Zagórskiego SP.Z O. O

Al. Kasztanowa 6, 24-150 Nałęczów

tel.81 501 57 98, 501 57 99, 603 490 777

ocho-naleczow@wp.pl,www.osrodekchirurgiioka.com


 

 

 

LUXMED-UZDROWISKO NAŁĘCZÓW SP. Z O.O

 

 

To medyczna placówka, która od 14 lat świadczy usługi zarówno nieodpłatnie w ramach NFZ, jak i dla pacjentów komercyjnych. Ma swoją siedzibę w centrum Parku Zdrojowego, w prawym skrzydle zabytkowego obiektu sanatoryjnego Książę Józef. 

Z usług przychodni mogą korzystać również kuracjusze i goście uzdrowiska.  To dla nich doskonałe rozwiązanie, ponieważ mają niepowtarzalną okazję, bywykorzystać czas pobytu w Nałęczowie naszczegółowe badania i poprawę stanu zdrowia.

 

 Poradnie specjalistyczne

 

W 24 poradniach przyjmuje 45 lekarzy różnych specjalności, zdużym doświadczeniem medycznym. Są wśród nich pracownicy naukowi, lekarze zlubelskich klinik i szpitali oraz Zakładu Leczniczego "UzdrowiskoNałęczów" S.A.

 

Diagnostyka medyczna


LABORATORIUM ANALITYCZNE • USG • RTG • EKG • ECHO SERCA  •HOLTER •  BIEŻNIA WYSIŁKOWA •DENSYTOMETRIA • SPIROMETRIA  •AUDIOMETRIA

 

Pracownie diagnostyczne wyposażone w urządzenia najnowszej klasy, umożliwiają sprawne wykonanie badań specjalistycznych, bez zbędnego oczekiwania w kolejce. Gwarantują wiarygodność wyników badań oraz są bezpieczne dla pacjenta.

 

Zabiegi przyrodolecznicze i rehabilitacyjne

 

HYDROTERAPIATERMOTERAPIAFIZYKOTERAPIAKINEZYTERAPIA 

 

Wykonywane są w Zakładzie Leczniczym „Uzdrowisko Nałęczów” S.A. w nowocześnie wyposażonych obiektach. Mają szerokie zastosowanie w leczeniu m.in. różnego rodzaju stanów zapalnych, zwyrodnień, bólów, miażdżycy, nerwicy i wielu innych.

Podczas konsultacji u lekarza specjalisty zabiegi dopierane są indywidualnie i dostosowane do potrzeb oraz stanu zdrowia pacjenta. 

 

Stomatologia

 

Stomatologia zachowawcza • stomatologia estetyczna •protetyka stomatologiczna • chirurgia stomatologiczna • leczenie chorób dziąsełi przyzębia • leczenie zębów u dzieci • RTG zębów • radiowizjografia

• Bezpłatne przeglądy i konsultacje stomatologiczne

 

Przyjmuje 7 lekarzy stomatologów z wieloletnim doświadczeniem lekarskim. Stanowiska stomatologiczne są nowocześnie wyposażone.Gabinet jest klimatyzowany, pacjenci podczas zabiegu mają możliwość oglądaniaTV, bądź słuchania muzyki, po to, by zapewnić im bezstresowe wizyty, w przyjaznej atmosferze.

 

Dzięki specjalistom z doświadczeniem klinicznym, inwestycjom w najnowsze technologie i rozwiązania, LUXMED-UZDROWISKO NAŁĘCZÓW Sp. z o.o. jest placówką konkurencyjną i liczącą się na rynku medycznym.

 


LUXMED-UZDROWISKO NAŁĘCZÓW to specjalistyczna przychodnia lekarska mieszcząca się w centrum Nałęczowskiego Parku Uzdrowiskowego. Od 1999 r. obejmujemy opieką medyczną mieszkańców Nałęczowa i okolic a także szeroką grupę przybywających do Nałęczowa kuracjuszy i turystów.

Naszym pacjentom zapewniamy kompleksową opiekę w zakresie poradni specjalistycznych, stomatologii, diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej a także zabiegów rehabilitacyjnych i przyrodoleczniczych. Współpracuje z nami doświadczona kadra 45 lekarzy specjalistów, pracowników naukowych, lekarzy z lubelskich klinik i szpitali oraz ZL "Uzdrowisko Nałęczów".


Oferta dla firm obejmuje usługi z zakresu medycyny pracy i opieki abonamentowej. Oferujemy różne pakiety świadczeń, które umożliwiają wybór zakresu usług dostosowany do potrzeb zdrowotnych pracowników i możliwości finansowych firmy.


Przygotowaliśmy również specjalną ofertę dla przebywających w Nałęczowie kuracjuszy i turystów , umożliwiającą skorzystanie z unikalnych zabiegów wykonywanych wZakładzie Przyrodoleczniczym ZL "Uzdrowisko Nałęczów".


Współpracujemy z licznymi firmami ubezpieczeniowymi i ogólnopolskimi centrami medycznymi w zakresie świadczenia usług medycznych dla ich pacjentów.


"LUXMED-UZDROWISKO NAŁĘCZÓW" powstało w ramach przyjętej przed laty idei "Nałęczów - miasteczko zdrowia". W swojej działalnościi realizujemy postulat placówki bliskiej i dostępnej, oferującej atrakcyjny system świadczeń medycznych na najwyższym poziomie. We współpracy z Zakładem Przyrodoleczniczym ZL"Uzdrowisko Nałęczów" oferujemy naszym pacjentom bogatą ofertę zabiegów przyrodoleczniczych w atrakcyjnych cenach. Program zabiegów ustalany jest podczas konsultacji u lekarza specjalisty, w celu dostosowania go do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta.

Z programu zabiegów mogą również skorzystać przebywający w Nałęczowie turyści i kuracjusze.

 

Oferta z zakresu rehabilitacji obejmuje szereg zabiegów rehabilitacyjnych realizowanych we współpracy z ZL "Uzdrowisko Nałęczów". Nasi pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnych zajęć prowadzonych przez doświadczoną kadrę rehabilitantów. Zabiegi odbywają się w nowocześnie wyposażonych obiektach Uzdrowiska.

Program zabiegów ustalany jest podczas konsultacji u lekarza specjalisty, wcelu dostosowania go do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta.


Z programu zabiegów mogą również skorzystać przebywający w Nałęczowie turyści i kuracjusze.

 

 

 

 

LUXMED-UZDROWISKO NAŁĘCZÓW SP. Z O.O.

Kasztanowa6, Nałęczów 24-140

tel. 81 501 60 12, fax. 81 501 68 02

info.lun@luxmednaleczow.pl,www.luxmednaleczow.pl 

                                                               Wellness&Spa „W Krainie Alicji”

 

 

Do Wellness & SPA "W Krainie Alicji"  mogą Państwo przyjechać na urlop, wybrać się na weekend lub tylko jeden dzień (DAY SPA), niezbędny dla Państwa zdrowia i dobrego samopoczucia. Różnorodność zabiegów, masaży, terapiii ceremonii przeznaczonych dla poszczególnych części ciała zaspokoją Państwa potrzeby, zapewnią głęboki relaks i regenerację sił.

 


 

Wellness & SPA "W Krainie Alicji"

ul.Kolejowa 37, 24-150 Nałęczów,

 tel. (81) 501 51 25,609 925 609,

 rezerwacja@willamonika.pl,www.willamonika.pl

  Dwór Nałęczowski Vitaligs SPA

 

 

Obiekt odnowy biologicznej, Spa. Subtelny luksus, wysmakowany design, doskonała lokalizacja w przepięknym uzdrowisku Nałęczów, wypoczynek wśród ciszy i zieleni. 

Oferta w ramach połączenia odnowy biologicznej z  wypoczynkiem daje znakomite rezultaty. Kierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku.

 

Dwór Nałęczowski Vitaligs SPA

ul. Słoneczna 20, 24-150 Nałęczów,

tel.(81) 501 47 24, 607 368 400, vitaligs@vitaligs.pl, www.vitaligs.pl