Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   W najbliższy weekend w Poniatowej odbędą się Poniato-Wianki. Dla mieszkańców, jak też wszystkich przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji.

   W sobotę (16 czerwca) o godzinie 17:00 na placu przy ulicy Brzozowej rozpoczną się koncerty zespołów ludowo-folkowych. O godzinie 21:30, na miejskim kąpielisku obok Hotelu Słowik, rozpocznie się konkurs na Wianek 2018 r. Odbędzie się także widowisko teatru ognia. Na godzinę 22:00 zaplanowano koncert zespołu "Vision".

W niedzielę (17 czerwca) imprezę poprzedzi Msza Święta w Kościele Parafialnym w Poniatowej. O godzinie 13:00 ulicami miasta przejdzie barwny korowód. Jego trasa trasa wiedzie przez ul. Fabryczną, Nałęczowską, 1 Maja, Młodzieżową, Słoneczną, a następnie przez przystanek PKS na plac przy ulicy Brzozowej. Tam o godzinie 14:00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie Poniato- Wianek 2018.

   W programie przygotowano: występy grup artystycznych z terenu Gminy Poniatowa, rozstrzygnięcie konkursów, koncerty galowe ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Lubelski Talent" oraz Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej "Niepodległa 2018".

O godzinie 19:00 rozpocznie się koncert zespołu Poligon nr 4, o godzinie 20:00 wystąpi zespół MUS!, a o godzinie 21:00 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, czyli zespół Łobuzy. Na godzinę 22:30 zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

Nie zabraknie także imprez towarzyszących, będą to: zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Poniatowej, turniej w tenisa ziemnego, Orlikowy Tor Przeszkód, turniej koszykówki, turniej piłki nożnej, turniej siatkówki plażowej w kategorii 50 plus czy też XI Memoriał im. Ryszarda Kuśnierza, Ryszarda Rybickiego, Henryka Sochy i Grzegorza Bitkowskiego.

 

Wstęp na wydarzenie jest wolny.