Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Warsztaty Jazzowe Puławy 2018 już niebawem ruszają pełną parą. Tegoroczna edycja, w nieco innej, skróconej formie rozpocznie się 7 lipca i potrwa tydzień.

 

Warsztaty jazzowe w Puławach zapewniają uczestnikom możliwość bezpośredniego kontaktu z gwiazdami sceny muzycznej oraz nawiązanie kontaktów z ludźmi o podobnych zainteresowaniach muzycznych. Puławskie spotkania organizowane są z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać tajniki muzyki jazzowej oraz mają ochotę na wspólne muzykowanie ijamowanie z doświadczoną sekcją rytmiczną.

 

Do prowadzenia zajęć warsztatowych zaproszenie przyjęła grupa wybitnych polskich pedagogów i muzyków jazzowych. Programwarsztatów obejmuje zarówno teorię i historię jazzu, jak i jego praktykę.

 

W klasie trąbki, uczestników szkolił będzie Robert Majewski. Big band oraz klasę puzonu poprowadzi Michał Tomaszczyk. Dzięki Pawłowi Tomaszewskiemu warsztatowicze poznają tajniki gry na fortepianie. Gry na saksofonie uczył będzie Maciej Sikała, zaś Konrad Zemler obejmie klasę gitary. Wykładowcą w klasie perkusji został natomiast Marcin Jahr. Jacek Niedziela-Meirabędzie szkolił przyszłych jazzmenów w klasie basu, poprowadzi także wykłady z historii muzyki jazzowej. Wśród nauczycieli pojawi się równieżWojciech Myrczek, który wraz z sekcją akompaniującą w składzie: Bogdan Hołownia, Wojciech Pulcyn i Sebastian Frankiewicz, będzie prowadził zajęcia w klasie wokalu.

 

Warsztaty jazzowe w Puławach zainauguruje 8 lipca, koncert „Tribute to Henryk Majewski". Projekt Roberta Majewskiego, tak samo jak koncert finałowy usłyszymy w pięknej sali Restauracji Sybilla. Wieczorne jam sessions w klimatycznym klubie Peweks Art&Music, zapewnią uczestnikom pole do muzycznego popisu.

 

Z powodu modernizacji Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika" zajęcia warsztatowe będą odbywały się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F. D. Kniaźnina przy ulicy Zygmunta Wróblewskiego 11 oraz w pawilonie POK „Dom Chemika", ul. Wojska Polskiego 4.

 

 

Wstęp na jam session - 8
Wstęp na koncerty - 12
Karnet na wszystkie wydarzenia - 60 zł

 

Rezerwacja i informacja w kasie POK „Dom Chemika", tel. 81 886 20 24.