Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Renesansowe mury gołębskiej świątyni ponownie rozbrzmieją dźwiękami najpiękniejszych utworów chóralnych, od kompozycji XIII wiecznych po muzykę współczesną. Zapraszamy na II Polsko-Amerykański Festiwal Muzyki Chóralnej, który w sobotę, 30 czerwca 2018 r. zagości w Kościele pw. św. Floriana i św. Katarzyny w Gołębiu. Początek koncertu ogodz. 19:00.

 

Przed publicznością zaprezentują się światowej sławy zespoły z Poniatowej - Chór Szczygiełki Grandi oraz Scholares Minores pro Musica Antiqua, a także goście zza oceanu - The Corona del Mar High School Madrigal Singers z Kalifornii pod dyrekcją Andrew Ball'a.

Chór CdM Madrigal Singers obecnie liczy 39 członków. Występował w znanych miejscach na całym świecie, w tym w katedrze Notre-Dame i La Madeleine w Paryżu, katedrze Notre-Dame w Antibes, hali widowiskowej Davies Symphony Hall w San Francisco i Our Lady Queen of Angels w Newport Beach. Od czterech lat dyrygentem chóru jest Andrew Ball absolwent Uniwersytetu w Fullerton i Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine.

 

Oprócz CdM prowadzi siedem innych zespołów wokalnych w tym m.in.chór kościelny w Harbour.

II Polsko-Amerykański Festiwal Chóralny to muzyczna uczta na najwyższym poziomie. Zapraszamy.