Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to impreza filmowa, która w Kazimierzu ma swoją tradycję. W 1995 r. wystartował tu Festiwal Filmowy i Artystyczny „Lato Filmów" . Pomysłodawcą i zarazem dyrektorem artystycznym festiwalu był Sławomir Rogowski, który zrealizował imprezę wspólnie z Romanem Gutkiem -dystrybutorem kina niezależnego, który został dyrektorem programowym.
   W tym roku czeka na nas 10-ta Jubileuszowa edycja festiwalu, który będzie odbywał się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu w dniach 30.07-07.08. 2016 r.

   W programie tegorocznych Dwóch Brzegów znajdą się pokazy najnowszych filmów fabularnych i dokumentalnych, które zostały nagrodzone na festiwalach w Cannes, Berlinie oraz Wenecji, a także najciekawsze filmy polskie minionego sezonu.

Niezwykła atmosfera miasteczka festiwalowego w Kazimierzu Dolnym będzie po raz kolejny okazją do spotkania z wybitnymi twórcami z Polski oraz świata i ich dziełami.

Bohaterem cyklu „I Bóg stworzył aktora" będzie w tym roku Bogusław Linda - aktor, który w polskim kinie stworzył własny, niepowtarzalny styl. Zaprezentowane zostaną  filmy Andrzeja Żuławskiego (w tym najnowszy i zarazem ostatni: „Kosmos"), filmy z udziałem Marcello Mastroianniego wyreżyserowane przez Ettore Scolę - jednego z najciekawszych włoskich twórców kina, autora takich filmów jak „Szczególny dzień", „Dramat zazdrości", „Taras".

Ponadto planowana jest „Lekcje kina - Spowiedź twórcy filmowego", czyli spotkania z wybitnymi twórcami, wśród których znajdą się Piotr Dumała i Wojciech Staroń. Każdego wieczoru na Małym Rynku pokazy najlepszych filmów minionego sezonu, a na Dużym Rynku koncert (wstęp wolny). Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnymzaprasza na wernisaż wystawy poświęconej historii i dokonaniom artystycznym Kazimierskiej Konfraternii Sztuki. 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 *ZOBACZ PROGRAM FILMOWY

 *SPOTKANIA I WYDARZENIA

  *KINO ZA ROGIEM- JANOWIEC