Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   Warsztaty Jazzowe czas zacząć! Już po raz kolejny w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" odbędą się Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe w 1970 roku w Chodzieży, a następnie od 1990 roku jest kontynuowane w Puławach. Tegoroczne warsztaty potrwają 10 dni, od 7 do 17 lipca.

   Jak co roku kadrę stanowią zagraniczni goście jak Dante Luciani z Miami University czy wokalistka Sibel Köse oraz polscy jazzmani, m. in.: Janusz Szrom (voc), Rafał Sarnecki (gitar), Artur Dukiewicz (piano), Paweł Dobrowolski (drums), Piotr Schmidt (tp) i Adam Wendt (sax).

Oprócz zajęć grupowych i indywidualnych, prowadzone są zespoły - big band i combo, wykłady na temat historii jazzu oraz improwizacji jazzowej. Całodzienne zajęcia kończą koncerty i wspólne jamsessions.

W programie jest również spotkanie z redaktorem Pawłem Brodowskim, z okazji 50-lecia pisma Jazz Forum.

Warsztatom towarzyszyć będzie wystawa „Jazz in Poland", której autorem jest Andrzej Rumianowski z Muzeum Jazzu. Na wernisaż zapraszamy 7 lipca o godz. 17.30 na hol górny POK „Dom Chemika".

   W tegorocznych warsztatach weźmie udział ponad 130 uczestników, którzy swoje umiejętności będą szkolić w 7 klasach. Prym jak zawsze wiodą wokaliści, którzy bardzo chętnie przybywają na puławskie warsztaty. 46. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe to nie tylko światowa kadra, ale również zagraniczni uczestnicy, m.in. zTurcji i USA.

Zwieńczeniem warsztatów są Koncerty Finałowe. 15 lipca Koncert Finałowy Wokalistów, a 16 Koncert Finałowy Warsztatów.