Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   Impreza odbędzie się już 31 lipca od godz. 10.00 do 18.00 w parku zdrojowym (przed Starymi Łazienkami) w Nałęczowie.

Weźmie w niej udział blisko 40 lokalnych wystawców, którzy będą prezentować swoje wyroby pod festiwalowym namiotem. Oprócz produktów spożywczych będzie także lokalne rękodzieło, m.in.: rzeźby, malowana ceramika, wiklinowe kosze, haftowane obrusy czy chodniki pasiaki. Ze sceny usłyszymy tylko lokalnych artystów. Wystąpią na niej też wytwórcy, którzy będą opowiadać o swoich produktach i pasji do lokalnej tradycji.

   Pierożki pieczone na zsiadłym mleku, pampuchy z łacha, pierogi z bylicą lub z jałowca, miody z Doliny Szkła, bociany, pierożki marchewkowo-grzybowe, kaleński kaszak jaglany, przetwory z płatków i owoców róży, konfitura z pigwowca, sok z czarnego bzu, mus malinowy, oleje tłoczone na zimno, chleb żytni na zakwasie z żurawiną czy baba parzona - to tylko niektóre z wyjątkowych potraw, które będzie można degustować w czasie trwania Festiwalu. 

   Organizatorem wydarzenia jest Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień". Impreza jest wspołfinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.