Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Tegoroczne obchody Dni Puław odbędą się w dniach od 3 do 5 czerwca.  Na terenie całego miasta zaplanowano szereg wydarzeń z pogranicza sztuki, nauki i sportu, które uświetnią najważniejsze święto Puław.

 

W piatek 3 czerwca na Placu Chopina odbędzie się impreza plenerowa "Tańczące Puławy" (początek o godzinie 12:00). Tego samego dnia Puławski Park Naukowo - Technologiczny zaprasza wszystkich najmłodszych pasjonatów nauki na "Kosmiczny Dzień Małego Chemika".

 

4 czerwca o godzinie 13.00 na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich zostanie zainaugurowany XIII Międzynarodowy Festiwal Tańców "Godel". POK "Dom Chemika" przygotował prezentacje swoich form artystycznych POK-FRONTACJE, które także odbędą się o godzinie 15.00 na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich. O godzinie 18.00 na Stadionie Miejskim MOSiR rozpoczną się XIII Grand International Wushu Festival i XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu.

 

Od 4 do 5 czerwca Centralna Biblioteka Rolcznicza prowadzi akcję otwartych drzwi pod hasłem "110 i więcej książek o Puławach".

 

5 czerwca na Stadionie Miejskim MOSiR o godzinie 10.00 rozpocznie się Olimpiada Przedszkolaka połączona ze Spartakiadą Rodzinną, natomiast o godzinie 20.00 na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich odbędzie się plenerowa inscenizacja arcydzieła - Opera „Czarodziejski Flet" Wolfganga Amadeusza Mozarta.

 

Szczegółowy program poniżej: