Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

 


 

 Kraina Zdrowia

 

Nałęczów miasteczko położone malowniczo wśród lessowych wąwozów i bujnej zieleni, w strefie Kazimierskiego Parku krajobrazowego, znane jest od dawna jako miejscowość uzdrowiskowa. Słynie ze swojego mikroklimatu i wody o leczniczych właściwościach. Od ponad 130 lat do Uzdrowiska Nałęczów przyjeżdżają ludzie odzyskać zdrowie i siły.

 

Od 1998 r.  do Uzdrowiska-Nałęczów dołączały kolejne placówki medyczne -Ośrodek Chirurgii Oka prof. Z. Zagórskiego, następnie  LUXMED-UZDROWISKO NAŁĘCZÓW, w którym przyjmują lekarze wszystkich specjalności.

 

 
 

 

Uzdrowisko Nałęczów S.A.

 

 

 

Jest jedynym w Polsce uzdrowiskiem kardiologicznym. Znane zleczenia chorób układu krążenia - choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego, nerwicy sercowo – naczyniowej oraz chorób współistniejących, np. układu ruchu czy stanów wyczerpania.

Uzdrowisko specjalizuje się we wczesnej rehabilitacji chorych po operacji serca, rehabilitacji po zabiegach kardiologicznych i ortopedycznych wzbogaconej ometody prowadzone zgodnie z najnowszymi standardami klinicznymi, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i rehabilitacyjnego. 

 

Nowoczesna baza zabiegowa

 

Do dyspozycji pacjentów jest nowoczesna baza zabiegowa zwysokiej klasy urządzeniami do diagnostyki i rehabilitacji kardiologicznej, niezbędnymi w przywracaniu sprawności ludziom z problemami o podłożu kardiologicznym. Uzupełnieniem oferty są zabiegi koronarografii w klinice Ikardia.

 

Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów oferuje ponad 70 zabiegów we własnej bazie zabiegowej, z zakresu: fizykoterapii, hydroterapii, rehabilitacji ruchowej oraz światłolecznictwa. Przyjemne kąpiele i zabiegi przyrodolecznicze w połączeniu z naturalną wodą z Nałęczowa przynoszą ulgę w dolegliwościach, a nawet ratują życie.

 

Sanatorium i Centrum SPA

 

Uzdrowisko Nałęczów S.A. stanowi znakomity przykład połączenia tradycyjnego  „uzdrowiska” jako zespołu sanatoryjnego z nowoczesnym centrum SPA&Wellness, do którego przyjeżdżają nie tylko pacjenci na rekonwalescencję, ale również ci, którzy dbają o swoje zdrowie, wygląd oraz pragną odpocząć od trosk dnia codziennego.

 

Komfortowe warunki pobytu

 

Do ZL Uzdrowisko Nałęczów należy siedem obiektów hotelowo – sanatoryjnych, otoczonych zielenią Parku Zdrojowego, o ciekawej architekturze, funkcjonalnych i dostosowanych do wymagań Gości.

 

Z leczniczych pobytów sanatoryjnych można skorzystać na podstawie skierowania z NFZ, PFRON  lub wykupując pobyt komercyjny.

 

 

Z. L. "Uzdrowisko Nałęczów" S.A.

Al. Małachowskiego 5, 24-140 Nałęczów

tel. 81 50 14 356, fax 81 501 46 08

 info@zlun.pl, www.zlun.pl 

  

 

Ośrodek Chirurgii Oka prof. Z. Zagórskiego

 

 

W1998 r. w Nałęczowie powstała spółka z udziałem prof.Zbigniewa Zagórskiego i Zakładu Leczniczego „Uzdrowisko – Nałęczów”, której głównym założeniem było leczenie chorób oczu, szczególnie zaćmy oraz siatkówki i ciała szklistego.

 

Nowoczesne standardy

 

Obecnie Ośrodek Chirurgii Oka prof. Z. Zagórskiego dysponuje najnowszą aparaturą i wyposażeniem odpowiadającym standardom międzynarodowym. Na wysoki poziom leczenia wpływa praca znakomitych specjalistów. Lekarze pracujący w ośrodku mają bogate doświadczenie kliniczne, zdobyte pod kierunkiem prof.  Zagórskiego oraz aktualną wiedzę kształtowaną na licznych stażach zagranicznych.

 

Operacje refundowane i usługi komercyjne

 

W Ośrodku Chirurgii Oka wykonuje się ok. 700 operacji refundowanych. Równolegle prowadzone są usługi komercyjne, które stanowią 50 procent wszystkich zabiegów. Łącznie w ciągu roku w Ośrodku Chirurgii Oka przeprowadza się ok. 1350 - 1550 operacji. Chorzy zgłaszający się  prywatnie obsługiwani są w ciągu 2 – 4 tygodni. Tyle czasu potrzeba bowiem na konsultację lekarską, diagnozę, przygotowaniedo zabiegu i konieczne szczepienia.

 

Wykonywane zabiegi

 

  • operacje usuwania zaćmy metodą fakoemulsyfikacji i metodą zewnątrz torebkową z wszczepieniem sztucznej soczewki
  • chirurgia siatkówki i ciała szklistego
  • operacje plastyczne powiek
  • operacje gałki ocznej z wszczepieniem implantu, zapewniającego ograniczoną ruchliwość protezy
  • chirurgia refrakcyjna
  • operacje zeza
  • laseroterapia w schorzeniach siatkówki w retinopatii cukrzycowej oraz jaskrze
  • leczenie przewlekłych schorzeń oczu
  • badania konsultacyjne

 

Komfortowe warunki

 

Placówka zapewnia doskonałe warunki leczenia. Zabiegi odbywają się w klimatyzowanej sali operacyjnej z wyposażeniem odpowiadającym standardom międzynarodowym, w tym wyposażeniem do znieczulenia ogólnego imonitorowania chorych. Pacjenci mają możliwość zakwaterowania w dwuosobowych komfortowych pokojach.


 

 

Ośrodek Chirurgii Oka prof. Z. Zagórskiego SP.Z O. O

Al. Kasztanowa 6, 24-150 Nałęczów

tel.81 501 57 98, 501 57 99, 603 490 777

ocho-naleczow@wp.pl,www.osrodekchirurgiioka.com


 

 

 

LUXMED-UZDROWISKO NAŁĘCZÓW SP. Z O.O

 

 

To medyczna placówka, która od 14 lat świadczy usługi zarówno nieodpłatnie w ramach NFZ, jak i dla pacjentów komercyjnych. Ma swoją siedzibę w centrum Parku Zdrojowego, w prawym skrzydle zabytkowego obiektu sanatoryjnego Książę Józef. 

Z usług przychodni mogą korzystać również kuracjusze i goście uzdrowiska.  To dla nich doskonałe rozwiązanie, ponieważ mają niepowtarzalną okazję, bywykorzystać czas pobytu w Nałęczowie naszczegółowe badania i poprawę stanu zdrowia.

 

 Poradnie specjalistyczne

 

W 24 poradniach przyjmuje 45 lekarzy różnych specjalności, zdużym doświadczeniem medycznym. Są wśród nich pracownicy naukowi, lekarze zlubelskich klinik i szpitali oraz Zakładu Leczniczego "UzdrowiskoNałęczów" S.A.

 

Diagnostyka medyczna


LABORATORIUM ANALITYCZNE • USG • RTG • EKG • ECHO SERCA  •HOLTER •  BIEŻNIA WYSIŁKOWA •DENSYTOMETRIA • SPIROMETRIA  •AUDIOMETRIA

 

Pracownie diagnostyczne wyposażone w urządzenia najnowszej klasy, umożliwiają sprawne wykonanie badań specjalistycznych, bez zbędnego oczekiwania w kolejce. Gwarantują wiarygodność wyników badań oraz są bezpieczne dla pacjenta.

 

Zabiegi przyrodolecznicze i rehabilitacyjne

 

HYDROTERAPIATERMOTERAPIAFIZYKOTERAPIAKINEZYTERAPIA 

 

Wykonywane są w Zakładzie Leczniczym „Uzdrowisko Nałęczów” S.A. w nowocześnie wyposażonych obiektach. Mają szerokie zastosowanie w leczeniu m.in. różnego rodzaju stanów zapalnych, zwyrodnień, bólów, miażdżycy, nerwicy i wielu innych.

Podczas konsultacji u lekarza specjalisty zabiegi dopierane są indywidualnie i dostosowane do potrzeb oraz stanu zdrowia pacjenta. 

 

Stomatologia

 

Stomatologia zachowawcza • stomatologia estetyczna •protetyka stomatologiczna • chirurgia stomatologiczna • leczenie chorób dziąsełi przyzębia • leczenie zębów u dzieci • RTG zębów • radiowizjografia

• Bezpłatne przeglądy i konsultacje stomatologiczne

 

Przyjmuje 7 lekarzy stomatologów z wieloletnim doświadczeniem lekarskim. Stanowiska stomatologiczne są nowocześnie wyposażone.Gabinet jest klimatyzowany, pacjenci podczas zabiegu mają możliwość oglądaniaTV, bądź słuchania muzyki, po to, by zapewnić im bezstresowe wizyty, w przyjaznej atmosferze.

 

Dzięki specjalistom z doświadczeniem klinicznym, inwestycjom w najnowsze technologie i rozwiązania, LUXMED-UZDROWISKO NAŁĘCZÓW Sp. z o.o. jest placówką konkurencyjną i liczącą się na rynku medycznym.

 


LUXMED-UZDROWISKO NAŁĘCZÓW to specjalistyczna przychodnia lekarska mieszcząca się w centrum Nałęczowskiego Parku Uzdrowiskowego. Od 1999 r. obejmujemy opieką medyczną mieszkańców Nałęczowa i okolic a także szeroką grupę przybywających do Nałęczowa kuracjuszy i turystów.

Naszym pacjentom zapewniamy kompleksową opiekę w zakresie poradni specjalistycznych, stomatologii, diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej a także zabiegów rehabilitacyjnych i przyrodoleczniczych. Współpracuje z nami doświadczona kadra 45 lekarzy specjalistów, pracowników naukowych, lekarzy z lubelskich klinik i szpitali oraz ZL "Uzdrowisko Nałęczów".


Oferta dla firm obejmuje usługi z zakresu medycyny pracy i opieki abonamentowej. Oferujemy różne pakiety świadczeń, które umożliwiają wybór zakresu usług dostosowany do potrzeb zdrowotnych pracowników i możliwości finansowych firmy.


Przygotowaliśmy również specjalną ofertę dla przebywających w Nałęczowie kuracjuszy i turystów , umożliwiającą skorzystanie z unikalnych zabiegów wykonywanych wZakładzie Przyrodoleczniczym ZL "Uzdrowisko Nałęczów".


Współpracujemy z licznymi firmami ubezpieczeniowymi i ogólnopolskimi centrami medycznymi w zakresie świadczenia usług medycznych dla ich pacjentów.


"LUXMED-UZDROWISKO NAŁĘCZÓW" powstało w ramach przyjętej przed laty idei "Nałęczów - miasteczko zdrowia". W swojej działalnościi realizujemy postulat placówki bliskiej i dostępnej, oferującej atrakcyjny system świadczeń medycznych na najwyższym poziomie. We współpracy z Zakładem Przyrodoleczniczym ZL"Uzdrowisko Nałęczów" oferujemy naszym pacjentom bogatą ofertę zabiegów przyrodoleczniczych w atrakcyjnych cenach. Program zabiegów ustalany jest podczas konsultacji u lekarza specjalisty, w celu dostosowania go do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta.

Z programu zabiegów mogą również skorzystać przebywający w Nałęczowie turyści i kuracjusze.

 

Oferta z zakresu rehabilitacji obejmuje szereg zabiegów rehabilitacyjnych realizowanych we współpracy z ZL "Uzdrowisko Nałęczów". Nasi pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnych zajęć prowadzonych przez doświadczoną kadrę rehabilitantów. Zabiegi odbywają się w nowocześnie wyposażonych obiektach Uzdrowiska.

Program zabiegów ustalany jest podczas konsultacji u lekarza specjalisty, wcelu dostosowania go do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta.


Z programu zabiegów mogą również skorzystać przebywający w Nałęczowie turyści i kuracjusze.

 

 

 

 

LUXMED-UZDROWISKO NAŁĘCZÓW SP. Z O.O.

Kasztanowa6, Nałęczów 24-140

tel. 81 501 60 12, fax. 81 501 68 02

info.lun@luxmednaleczow.pl,www.luxmednaleczow.pl 

                                                               Wellness&Spa „W Krainie Alicji”

 

 

Do Wellness & SPA "W Krainie Alicji"  mogą Państwo przyjechać na urlop, wybrać się na weekend lub tylko jeden dzień (DAY SPA), niezbędny dla Państwa zdrowia i dobrego samopoczucia. Różnorodność zabiegów, masaży, terapiii ceremonii przeznaczonych dla poszczególnych części ciała zaspokoją Państwa potrzeby, zapewnią głęboki relaks i regenerację sił.

 


 

Wellness & SPA "W Krainie Alicji"

ul.Kolejowa 37, 24-150 Nałęczów,

 tel. (81) 501 51 25,609 925 609,

 rezerwacja@willamonika.pl,www.willamonika.pl

  Dwór Nałęczowski Vitaligs SPA

 

 

Obiekt odnowy biologicznej, Spa. Subtelny luksus, wysmakowany design, doskonała lokalizacja w przepięknym uzdrowisku Nałęczów, wypoczynek wśród ciszy i zieleni. 

Oferta w ramach połączenia odnowy biologicznej z  wypoczynkiem daje znakomite rezultaty. Kierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku.

 

Dwór Nałęczowski Vitaligs SPA

ul. Słoneczna 20, 24-150 Nałęczów,

tel.(81) 501 47 24, 607 368 400, vitaligs@vitaligs.pl, www.vitaligs.pl