Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

 SERWISY PROWADZONE PRZEZ LOKALNĄ ORGANIZACJĘ TURYSTYCZNĄ
"KRAINA LESSOWYCH WĄWOZÓW"


PAKIETY TURYSTYCZNE KRAINY LESSOWYCH WĄWOZÓW 

 

 

Strona poświęcona pakietom turystycznym z Krainy Lessowych Wąwozów pomoże w zaplanowaniu wypoczynku w naszym regionie. Jeśli szukasz pomysłu na urlop, chcesz przeżyć przygodę z grupą przyjaciół, szukasz nowych miejsc do zwiedzanie znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje.


Wśród ofert są m.in.:
o Pakiet dla seniorów

o Pakiety edukacyjne - Akademia Lesslandia
o Pakiet dla zdrowia i urody
o Wycieczki indywidualne z Nałęczowa
o Kraina Lessowych Wąwozów w pigułce
o Nocne zwiedzanie Nałęczowa

 

www.sztukaodpoczynku.pl

 

 


BLOG KRAINY LESSOWYCH WĄWOZÓW 

 

Zapraszamy do odwiedzenia bloga turystyczny Krainy Lessowych Wąwozów.Ideą bloga jest, aby przydatne informacje turystyczne mogli znaleźć w nim zarówno ci którzy lubią wędrować i spędzać aktywnie czas, jak i ci którzy wolą wypoczywać.

 

Na blogu znajdziecie:

o Informacje o najciekawszych miejscach i atrakcjach na terenie Krainy Lessowych Wąwozów

o Porady turystyczne dla podróżujących i urlopowiczów

o Ciekawostki turystyczne

o Informacje o najważniejszych wydarzeniach (imprezach, wystawach, warsztatach)

o Informacje dotyczące obiektów turystycznych zrzeszonych w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów"

 

Blog jest dostępny pod następującym adresem:

http://sztukaodpoczynku.pl/nasz-blog/

 

 


AKADEMIA LESSLANDIA

 

Akademia Lesslandia to uniwersytet dla dzieci i młodzieży funkcjonujący  na terenie Krainy Lessowych Wąwozów. Naszym celem jest aby uczestnicy zajęć w Instytutach Akademii Lesslandia uczyli się rozumieć otaczającą ich rzeczywistość i rozwijali swoje pasje i zainteresowania. W ramach Akademii Lesslandia znajdziecie Państwo bogatą ofertę programów edukacyjnych, które łączą naukę ze wspaniałą zabawą.

 

Zajęcia w Akademii Lesslandia prowadzone są w aktywny sposób, dzięki temu pobudzają wyobraźnię dzieci, rozwijają ich umiejętności manualne i inteligencję wizualno-przestrzenną. 

 

www.lesslandia.pl

 

 

 

 

 

 


SZLAK SMAKÓW KRAINY LESSOWYCH WĄWOZÓW

 

Zapraszamy do kulinarnej podróży szlakiem najlepszych dań i produktów Krainy Lessowych Wąwozów. Szlak Smaków Krainy Lessowych Wąwozów tworzą restauracje, kawiarnie, lokale gastronomiczne oraz producenci kulinarnych produktów regionalnych. Podążanie kulinarnym szlakiem to doskonała okazja do poznania lubelskiej kuchni, dań przygotowywanych z tradycyjnych produktów, których smak wzbogacają umiejętnie dobrane przyprawy i zioła.

 

Czas rozpocząć podróż po Szlaku Smaków Krainy Lessowych Wąwozów, na którym polecamy: Eco resort Łubinowe Wzgórze, Karczmę Parchatka, Hotel Słowik w Poniatowej, Wellness & Spa W Krainie Alicji w Nałęczowie, Kawiarnię Jaśminową w Nałęczowie, „Pod Łabędziami" w Nałęczowie, Manufakturę Różaną z Końskowoli, Winnicę Solaris z Opola Lubelskiego oraz Stowarzyszenie „Zawsze Czesławie".

 

www.szlaksmakow.pl

 

 

 

 


SZLAKI KONNE KRAINY LESSOWYCH WĄWOZÓW

 

Na konne wędrówki warto wybrać się do Krainy Lessowych Wąwozów, obejmującej północno-zachodnią część Lubelszczyzny, będącej jednym z najatrakcyjniejszych rejonów turystycznych w kraju. Szlaki biegnące po malowniczych okolicach, wśród rozległych pól, zielonych łąk i pachnących lasów poprzecinanych lessowymi wąwozami zachęcają do podróży na końskim grzbiecie.

 

Na stronie znajdziecie mapy, opisy tras oraz informacje o stanicach konnych zlokalizowanych przy szlakach.


Łączna długość szlaków konnych w formie pętli i łączników wynosi ponad 300 km! Sieć szlaków dostosowana jest do możliwości każdego jeźdźca (od łatwych w gminach Janowiec i  Puławy, do trudnych i wymagających w gminach Wąwolnica oraz Kazimierz Dolny) i oznakowana zgodnie z instrukcja znakarską szlaków konnych PTTK. 

 

www.konno.kraina.org.pl