Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   Teatr Lalek MUCHOMOR przygotował nową premierę dla dzieci. Jest to baśń "O Rycerzu Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce" wg Marty Guśniowskiej.

   Lalkowy spektakl opowiada o tym, że to co z pozoru jest piękne, nie zawsze jest wartościowe. W Królestwie Pięknogrodzie Królewnę Pięknotkę irytuje fakt, ze wszyscy widzą w niej tylko to,że jest śliczną panienką, a nie również mądrą i wrażliwą osobą. Nie podobają się jej zalotnicy - Książę Blawatek, Baron Modniak i Królewicz Piękniewicz egoistycznie zapatrzeni w siebie i swoją urodę.

Królewna wymyśla fortel, by przekonać się, kto zasługuje na jej rękę. Pomaga jej w tym Wiedźmiła. Serce Pięknotki skradł niepozorny, pełen kompleksów z powodu pryszczy, Rycerz Pryszczycerz. Królewna dostrzegła w nim wartości o wiele ważniejsze niż uroda.

   Bajkę wyreżyserowała oraz przygotowała lalki i scenografię instruktorka zespołu Grażyna Idzik -Dominiak. O stronę muzyczną zadbał Zbigniew Jonak. Premiera odbędzie się 26 marca o godz. 16.01 w małej sali teatralnej POK "Dom Chemika".

Wstęp za zaproszeniami. Na początku kwietnia spektakl prezentowany będzie dla szerszej publiczności.