Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

 8 lipca bieżącego roku Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów" w imieniu samorządów z naszego obszaru złożyła do Urzędu Marszałkowskiego dokumentację związaną z propozycją projektu zintegrowanego - Park pięciu żywiołów Krainy Lessowych Wąwozów. W projekcie zintegrowanym uczestniczą gminy: Janowiec, Kazimierz Dolny, Karczmiska, Opole Lubelskie, Nałęczów, Poniatowa, Wąwolnica, Wilków, Wojciechów (Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie) oraz Józefów nad Wisłą.

 

Planowany produkt turystyczny - Park pięciu żywiołów Krainy Lessowych Wąwozów- odnosiłby się do żywiołów: wody, ziemi, ognia i powietrza. Piątym żywiołem jest przestrzeń, która jest elementem zawierającym w sobie wszystkie pozostałe żywioły. Wszystkie planowane na terenie Krainy Lessowych Wąwozów inwestycje nawiązują do przynajmniej jednego z żywiołów, tworząc razem spójną i kompleksową ofertę.

 

Składana w lipcu dokumentacja objęła szczegółowe fiszki dotyczące wszystkich zaplanowanych inwestycji oraz plan wykonawczy dla całego przedsięwzięcia zintegrowanego. Był to pierwszy etap trwającej procedury uzgodnieniowo-negocjacyjnej do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

 

Jeśli projekt zintegrowany zostanie w niej pozytywnie oceniony poszczególne propozycje projektów gmin będą mogły uzyskać preferencje przy ocenie w ramach naborów w konkursach do RPO WL.