Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

W imieniu Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika przekazujemy zaproszenie do udziału w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd Puławy 2017.


Mam przyjemność zaprosić przedstawicieli Waszej parafii, szkoły, placówki do udziału w XXII Festiwalu Kolęd Puławy 2017, jak również w Konkursie „Bożonarodzeniowa Szopka Przestrzenna". Śpiew kolęd jest piękną tradycją istniejącą w Polsce od wieków, godną kontynuacji dla większego przeżywania tajemnicy Nocy Betlejemskiej.

 

                                             Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury„Dom Chemika"


                                                                        Zbigniew Śliwiński

 

 

Zgłoszeń dokonywać należy na specjalnym formularzu zgłoszeniowym dostępnym pod adresem: http://www.domchemika.pl/formularz_koledy/index.php

 

Zgłoszenia do przeglądu przyjmowane są wyłącznie do 16 grudnia 2016 r.

 

Występy konkursowe odbywać się będą w terminach:

3-4 stycznia 2017 r. (przesłuchania dla kategorii wiekowych: dzieci przedszkolne, oddziały zerowe i dzieci szkół podstawowych klas 1-3)

9-11 stycznia 2017 r. (przesłuchania dla pozostałych kategorii wiekowych).

15 stycznia 2017 r. godz. 16.00 - Koncert Laureatów

Przesłuchania będą odbywać się w wymienionych dniach w dwóch blokach konkursowych od godz. 10.00 (I blok) oraz od godz. 16.00 (II blok).

W trosce o wysoki poziom artystyczny festiwalu i sprawną jego realizację, zalecamy przeprowadzenie w Państwa jednostce wewnętrznych eliminacji.


Do udziału w Festiwalu zapraszamy kolędników w każdym wieku - od przedszkolaka do seniora. Swoje zdolności i umiejętności muzyczno-wokalne uczestnicy mogą zaprezentować w występach indywidualnych, zespołowych, jak również rodzinnych. Podczas przesłuchań wykonawcy prezentują 2 utwory, w tym przynajmniej jedną kolędę tradycyjną z regulaminowego wykazu.

 

Szczegółowe informacje odnośnie Festiwalu znajdują się w załączonym REGULAMINIE . Dodatkowe informacje odnośnie Festiwalu uzyskać można także w POK „Dom Chemika" w pok. 102 u Pani Renaty Szczypy oraz telefonicznie pod numerem 81 887-96-01 (-04).

 

 

BOŻONARODZENIOWE SZOPKI PRZESTRZENNE


W związku z Festiwalem Kolęd organizujemy również konkurs na wykonanie przestrzennej Szopki Bożonarodzeniowej. Szopka może być wykonana dowolną techniką indywidualnie lub zespołowo przez dzieci, młodzież, dorosłych oraz w kategorii rodzinnej. Jej wymiary nie mogą przekraczać 1 m wysokości i 1 m szerokości.


Wykonane prace wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczyć wyłącznie w dniu 09.01.2017 r. w godz. 11.00-17.00
na hol dolny POK "Dom Chemika". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13.01.2017 r. o godz. 1100 w Puławskiej Galerii Sztuki.

 

Organizatorami Festiwalu są: Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika", Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość" oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Wspólnie".