Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   Fundacja Rozwoju Kultury ArtBizzaprasza na recital skrzypcowy „Muzyka i Poezja" w wykonaniu Marcina Króla, który odbędzie się Starej  Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Pomysłodawcą i wykonawcą koncertu jest Marcin Król - doskonałej jakości skrzypek, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i wKolonii a także laureat konkursów w Gdańsku, Łodzi i Krakowie.

   Koncert "Muzyk i poezja", który odbędzie się 26 grudnia o godzinie 18.00,  będzie kolejnym koncertem, po sierpniowym występie Marcina Króla, organizowanym przez Fundację Rozwoju Kultury ArtBiz w przepięknymi malowniczym Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Grudniowy koncert będzie dodatkowo doskonałą okazją do spędzenia ostatniego dnia Świąt Bożego Narodzenia w atmosferze muzyki klasycznej idealnie komponującej się z urokami Kazimierza Dolnego.
Bilety w cenie 20zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu) do nabycia w Starej Synagodze w Kazimierzu Dolnym ul. Lubelska 4. Rezerwacje: artbiz@artbiz.eu , tel. 509728012/692 578 677

   Projekt„Muzyka i Poezja" jest rezultatem fascynacji artysty różnorodnością kultur. W repertuarze znajdą się bowiem utwory kompozytorów klasycznych reprezentujących odmienne tradycje i epoki: Jana Sebastiana Bacha, Eugène Ysaÿe'a , Henryka Wieniawskiego, Heinricha Wilhelma Ernsta czy Niccolo Paganiniego.
Utwory muzyczne uzupełnione będą także o utwory poetyckie. Pomiędzy utworami muzycznymi publiczność będzie miała okazję wysłuchać wierszy perskiego poety Dżalaludina Rumiego, pochodzącego z Indii Kabira, wielkich polskich poetów Bolesława Leśmianai Wisławy Szymborskiej, pochodzącego z Niemiec Johanna Wolfganga Goethego a także myśli żydowskiego mistyka Nachmana z Bracławia.