Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   Oryginalna fabuła, wyjątkowi aktorzy i muzycy. Spektakl "Obłoczni, czyli Sen Chopina" autorstwa urodzonego w Puławach poety, prozaika, dramaturga, satyryka, polonisty - językoznawcy dra Grzegorza Walczaka już 10 listopada na scenie POK "Dom Chemika".

   Spektakl oparty jest na faktach z życia Chopina i jego wieloletniego przyjaciela - Juliana Fontany - rówieśnika,osobistego powiernika, kopisty, popularyzatora dzieł Mistrza, podróżnika, tłumacza „Don Kichota", autora prac z zakresu ortografii, astronomii, a także kompozytora - prawdziwego człowieka renesansu, którego życie było niezwykle burzliwe i barwne, w końcu niezwykle dramatyczne.

Spektakl ukazuje twórczość Chopina za pomocą niecodziennego chwytu literackiego - fantasy w połączeniu z dokumentalistyką biograficzną i z odmiennej niż zwykle perspektywy muzycznej. 

   Zapraszamy na ten niecodzienny spektakl już 10 listopada do sali widowiskowej POK „Dom Chemika". Muzyczną podróż rozpoczniemy o godz. 19.00. Bilety do nabycia w kasie POK w cenie 35 zł (parter) i 30 zł (balkon).