Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza w niedzielę 3 lipca na spotkanie z Adamem Wiesławem Kulikiem, który opowie o fascynacji twórczością Leona Wyczółkowskiego oraz zaprezentuje swoje filmy. O godz. 15:00 zapraszamy na spotykanie się z Kulikiem w Galerii Wystaw Czasowych przy Rynku 19, a godzinę później w Oddziale Dom Kuncewiczów odbędzie się projekcja jego filmów. Wstęp na spotkanie jest wolny.
   Na wystawie czasowej pt. "Aby to piękno służy ło innym... Kolekcja Olgi i Tadeusza Litawińskich" artysta opowie o swoich zainteresowaniach twórczością Leona Wyczółkowskiego, wybitnego polskiego malarza, grafika i rysownika, jednego z najważniejszych przedstawicieli malarstwa realistycznego okresu Młodej Polski. W Domu Kuncewiczów odbędzie się zaś projekcja filmu o związkach Leona Wyczółkowskiego z Lubelszczyzną. Nie będzie to jedyny seans - opowieści, książki i filmy Adama Kulika przeniosą wszystkich uczestników spotkania na lubelskie Polesie. Szlak wyprawy będzie wytyczać Bug...
   Adam Wiesław Kulik to poeta, prozaik, twórca filmów dokumentalnych i edukacyjnych, reporter. Tematów do swej twórczości poszukuje w bogatej historii regionu. Od lat dokumentuje i popularyzuje zapomniane, barwne, ważne kulturowo i historycznie ziemie wschodniego pogranicza. Efektem tej pasji są dziesiątki artykułów prasowych i ponad setka filmów i reportaży zrealizowanych dla wszystkich programów Telewizji Polskiej. Wspomniane filmy z pogranicza wschodniego o mniejszościach narodowych, religijnych, twórcach naszej kultury i sztuki z pograniczem związanych, stały się znakiem rozpoznawczym twórczości reporterskiej i dokumentalnej Adama Kulika. Kilka z nich zobaczymy w Kazimierzu.
Zapraszamy!