Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

Dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym -Agnieszka Zadura- ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z ZOFIĄ KATARZYNĄ POSIADAŁĄ, poświęcone życiu i twórczości Jacka i Rafała Malczewskich. Spotkanie połączone będzie z promocją albumu pt. "Jacek i Rafał Malczewscy".

Data: 18 czerwca 2016 (sobota) wstęp wolny
godz. 15:00 / Galeria Wystaw Czasowych / Rynek 19 / spotkanie i wykład
godz. 16:30 / Oddział Dom Kuncewicz ów / ul. Małachowskiego 19 / promocja albumu


Zofia Katarzyna Posiadała - historyk sztuki, wieloletni pracownik Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu, popularyzatorka wiedzy o twórczości Jacka Malczewskiego i jego syna Rafała. Autorka wielu wystaw i katalogów, m.in. „Secesja", „Józef Brandt - uczniowie i przyjaciele", „Roman Kochanowski (1857-1945)". Laureatka Radomskiej Nagrody Kulturalnej (za 2004 r.) i Nagrody św. Kazimierza (za 2014 r.).

Spotkanie zorganizowane zostało w związku z prezentowaną w Muzeum Nadwiślańskim wystawą pt. "Aby to piękno służyło innym... Kolekcja Olgi i Tadeusza Litawińskich", na kt órej pokazywane są obrazy Jacka Malczewskiego oraz jego syna Rafała. Odbywa się w ramach projektu badawczego pn. "Zakopane w Kazimierzu". Finansowane jest przez MKiDN z projektu: Multimedialna "Książka Życia": klasyczny i elektroniczny program promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim. Zapraszamy, wstęp wolny.

>>> Więcej informacji: http://www.mnkd.pl/spotkanie-z-zofia-katarzyna-posiadala-18-czerwca-2016