Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

2 grudnia 2016 r. w Nałęczowie odbyło się zorganizowane przez Lokalną Organizację Turystyczną „Kraina Lessowych Wąwozów" spotkanie Zespołu ds. Promocji. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów zrzeszonych w Organizacji, ośrodków kultury oraz punktów i centrów informacji turystycznej z Krainy Lessowych Wąwozów.

 

Pierwszą część spotkania poprowadził p. Michał Basiński z firmy Synergia, która na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przygotowuje „Program rozwoju turystyki w województwie lubelskim do 2020 roku z perspektywą do 2030 r.". Podczas spotkania mogliśmy poznać założenia nowego programu rozwoju turystyki, wyznaczone cele dla turystyki regionalnej oraz proponowane produkty turystyczne związane z nową ideą Slow Lubelskie.


Rozmawiano także o roli i promocji Krainy Lessowych Wąwozów w kontekście promocji całego województwa oraz tego w jaki sposób wzmocnić markę Krainy Lessowych Wąwozów. Z dyskusji wynikało, że należy opierać się na największych markach Krainy Lessowych Wąwozów - Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie, co może być szansą na przyciągnięcie turystów do tych miejsc a następnie rozprowadzenie ruchu turystycznego po całym regionie.


Spotkanie było nie tylko okazją do podsumowania działań Organizacji w 2016 roku i dyskusji na temat planów na przyszły rok.