Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika" zaprasza do udziału w akcji Zapal Pamięć. Od 17 października do 3 listopada 2016 r. zbierane są znicze nie tylko na terenie puławskich szkół, instytucji czy w szeregach różnych organizacji, biorących udział w akcji. Znicze zbierane będą również wśród mieszkańców Puław, którzy mogą je przynieść do Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta POK ,,Dom Chemika". Na najstarszych puławskich nekropoliach uporządkowane zostaną najbardziej zaniedbane nagrobki. W zeszłym roku zebrano wspólnie 4198 zniczy.

   Finał akcji odbędzie się 5 listopada 2016 r. w godz. 9.00-15.00 na terenie cmentarzy we Włostowicach i w Puławach przy ul. Piaskowej. Zbiórka uczestników biorących udział w zapalaniu zniczy i porządkowaniu nagrobków nastąpi 5 listopada 2016 r. w godz. 8.30-9.00 na parkingu POK „Dom Chemika" przy ul. Wojska Polskiego 4.

   Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Zbigniew Kiełb z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika" - wszelkie zapytania w sprawie akcji proszę kierować na adres e-mail: zbigniew.kielb@domchemika.pl