Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   Muzeum Nadwiślańskie tradycyjnie we wrześniu organizuje "Weekend dla Seniorów". Tym razem osoby 60+ zapraszamy do Kazimierza Dolnego w najbliższą sobotę lub niedzielę.
   O godz. 11:00 przy studni w Kazimierzu odbędzie się spotykanie z przewodnikiem turystycznym z firmy Kazimierz Tour,która tradycjnie wspiera organizację imprezy. Przewodnik oprowadzi uczestników po Kazimierzu Dolnym, opowie o najciekawszych miejscach i zabytkach, zdradzi kilka tajemnic związanych z dawnymi mieszkańcami i przypomni zapomniane legendy. Na szlaku zwiedzania znajdąsię również ekspozycje Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego, w tym wystawa czasowa Kazimierskiej Konfraterni Sztuki oraz stała wystawa sztuki złotniczej, w tym biżuterii współczesnej.

Po zwiedzaniu miasteczka zapraszamy uczestników "Weekendu dla Seniorów" do Manufaktury Muzealnej przy ul. Podzamcze 20 na warsztaty ceramiczne.Poprowadzi je muzealny edukator, który najpierw zapozna uczestników z surowcem oraz narzędziami wykorzystywanymi w pracy ceramika, po czy zaprezentuje podstawowe techniki formowania i lepienia naczyń. Podczas warsztatów, korzystając ze wskazówek instruktorki, uczestnicy samodzielnie ulepią naczynie oraz wykonają drobne ozdoby z gliny.

   Udział w "Weekendzie dla Seniorów" jest bezpłatny. Oferta skierowana jest do osób indywidualnych. Wstępna rezerwacja miejsc pod nr tel. 797856043

 

Program / sobota i niedziela / 17-18 września 2016:
- godz. 11:00 / Spotkanie przy studni na kazimierskim Rynku
- godz. 11:00-12:30 / Zwiedzanie Kazimierza Dolnego i Gmachu Głównego MNKD z przewodnikiem firmy Kazimierz Tour
- godz. 12:30-14:00 / Warsztaty ceramiczne w Manufakturze Muzealnej