Maj w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika"

MajwPOK
Category
Wydarzenia
Date
2026-05-28
Venue
Dom Chemika, 4, Wojska Polskiego, Działki, Osiedle Kusocińskiego, Puławy, powiat puławski, województwo lubelskie, 24-100
Telephone

Maj w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika" zapowiada się jak zawsze – wyjątkowo różnorodnie i ciekawie. Miesiąc rozpocznie Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach – doskonała okazja, by spotkać lokalnych twórców i zapoznać się z ich pracami. Kolejnym wydarzeniem będzie koncert patriotyczno-maryjny „Witaj Majowa Jutrzenko" z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle" oraz scholi parafii Miłosierdzia Bożego, który odbędzie się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Tuż po majówce, na najmłodszych widzów czekają projekcje w ramach cyklu Młode Horyzonty.

Niezwykłym wydarzeniem będzie koncert pt. „W roli głównej", w którym zobaczymy jedną z największych legend polskiej piosenki – Irenę Santor. Będzie to z pewnością wieczór pełen wspomnień, muzyki i wyjątkowej atmosfery, którego nie można przegapić.

Ciekawą propozycją dla młodych odkrywców ciekawych świata będzie wykład i warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Puławach. Majowy kalendarz wypełni też II Puławski Pieszy Rajd Honorowych Dawców Krwi – wydarzenie łączące aktywność fizyczną z ważną ideą społeczną. Na miłośników humoru czeka natomiast Kabaret Smile z najnowszym programem „CONTRA".

Przed nami także 4. odsłona Festiwalu Tańca i Akrobatyki, w programie którego znalazły się dwa pokazy z sekcji Aerial oraz widowisko „Mój Mały Książę" przygotowane przez Klub Sportowy Supernova. Równie niezapomniane wrażenia zapewni z pewnością spektakl „ART. Po drugiej stronie obrazu" w wykonaniu Teatru Akrobatycznego Supernova, które łączy sztukę wizualną z widowiskową akrobatyką. W klimacie tanecznym także Ogólnopolski Dzień Tańca z Klanzą na Placu Chopina.

Wielbicieli komedii zapraszamy na spektakl „Boeing, Boeing" – klasyczną farsę pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji i komediowych sytuacji. W programie także koncert ZoSi Karbowiak z zespołem MIØD, który odbędzie się podczas uroczystości wręczenia Nagrody Prezydenta Miasta Puławy za działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W Klubie Muzycznym SMOK usłyszymy koncert Agnieszki Grzegorczyk zatytułowany „Opowiadania dla dorosłych".

Program dopełni propozycja Teatru Lalek „Muchomor” skierowana do przedszkoli i szkół podstawowych – spektakl „Wąż”, a także wernisaż wystawy malarstwa Adama Skóry. Dla wszystkich spragnionych podróży i egzotyki mamy spotkanie podróżnicze z Faustyną Dunin-Sulgostowską zatytułowane „MAROKO – Wołanie pustyni. Między podróżą a powrotem do siebie".

Majowy kalendarz zamknie koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle" im. Kazimiery Walczak „Mamci” pt. „Dla Ciebie Mamo" – ciepłe, pełne wzruszeń wydarzenie, będące pięknym ukłonem w stronę wszystkich mam.

 
 

All Dates

  • 2026-05-31
  • 2026-05-29
  • 2026-05-28
  • 2026-05-25
  • 2026-05-23
  • 2026-05-20
  • 2026-05-16
  • 2026-05-15
  • 2026-05-14
  • 2026-05-10
  • 2026-05-09
  • 2026-05-08
  • 2026-05-03
  • 2026-05-02

Powered by iCagenda