Stajnia Konie Wojciechów

Kontakt Wojciechów Kolonia Piąta 114B,
24-204 Wojciechów

Gmina Wojciechów
Miejscowość Wojciechów Kolonia Piąta
Telefon 500 020 219; 513 094 639
e-mail koniewojciechow@gmail.com

Opis obiektu: Stajnia Konie Wojciechów

Stajnia zlokalizowana w gminie Wojciechów. Jej właściciele organizują zajęcia nauki jazdy konnej, treningi koni, rajdy konne po Krainie Lessowych Wąwozów, a także szkolenia i konsultacje.

Stajnia Konie Wojciechów - Atrakcje Wojciechów

Stajnia Konie Wojciechów to niesamowite miejsce zlokalizowane w miejscowości, która słynie ze swoich tradycji kowalskich – Wojciechowie, w bliskim sąsiedztwie z uzdrowiskiem Nałęczów. Wielbiciele jazdy konnej pokochają to miejsce i klimat, który w nim panuje, a początkujące osoby nauczą się jak powinno obchodzić się z końmi. Obiekt znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.           

Kilka informacji na temat Stajni Koni w Wojciechowie         

Stajnia Konie Wojciechów to doskonałe miejsce oferujące naukę jazdy konnej zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców. Czekają tu na Państwa: treningi koni, rajdy konne po Krainie Lessowych Wąwozów, a także szkolenia i konsultacje.

Podczas nauki jazdy konnej, która odbywa się pod ścisłym okiem instruktorów, szczególny nacisk kładziony jest na poznanie różnych zachowań koni, aby poprawnie odczytywać ich sygnały i dobrze je rozumieć. Zapoznanie się z tymi rzeczami powoduje, że nauka jazdy jest dla kursantów przyjemniejsza i bardziej efektywna, dzięki oparciu na wspólnym zaufaniu.

W Stajni Konie Wojciechów organizowane są także warsztaty integracyjne dla dzieci, podczas których uczestnicy mają możliwość dowiedzenia się co jedzą, gdzie mieszkają, jak się komunikują, co lubią, a czego boją się konie. Podczas warsztatów uczestnicy mają również okazje wybrać się na przejażdżki konne oraz nauczyć się jak wyczyścić zwierzaki.

W ramach warsztatów organizowane są także: ogniska, gry zespołowe (przeciąganie liny, rzut podkową, tor przeszkód, wyścigi w workach, skoki na hobby horse) oraz warsztaty plastyczne.            

Co zobaczyć w pobliżu Stajni Koni Wojciechów?                  

Stajnia Koni znajduje się w miejscowości Wojciechów, która słynie ze swoich tradycji kowalskich. Dlatego przy okazji pobytu warto odwiedzić Muzeum Kowalstwa, który jest jedynym tego typu obiektem w Polsce i udostępnia do wglądu starą, w pełni wyposażoną kuźnie, a także kolekcję narzędzi kowalskich oraz Wojciechowskie Muzeum Regionalne, gdzie przeniosą się Państwo do XX w. za sprawą wnętrz, które stylizowane są na wzór chałup Wojciechowskich.. Najmłodszych zainteresuje także wizyta w Owadolandii, gdzie zapoznają się z tajemniczym i niezwykłym światem owadów.

 

Informacje dodatkowe

Informacje

Członek KLW tak
Obiekt Certyfikowany tak

Lokalizacja

Wojciechów
Wojciechów Kolonia Piąta 114B, 24-204 Wojciechów
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.