Zalew w Janowicach

Kontakt Janowiec 77,
24-123 Janowiec
Gmina Janowiec
Miejscowość Janowice
Telefon 602 636 009
e-mail marta.chmielnicka@dreamholiday.com.pl
Godziny otwarcia 8:00 - 20:00

Opis obiektu: Zalew w Janowicach

Zalew w Janowicach to kąpielisko strzeżone czynne od 10:00 do 18:00. Oferuje wypożyczalnie sprzętu pływającego, boisko do siatkówki plażowej, a także strefę gastronomiczną i miejsce na rozbicie namiotu czy postawienie kampera.

Zalew w Janowicach - Atrakcje Janowiec

Zalew w Janowicach to zbiornik o powierzchni 14 ha utworzony na rzece Plewce.

Miejsce to znajduje się w otulinie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, w sąsiedztwie z obszarem NATURA 2000.     

Atrakcje na Zalewie w Janowicach

Zalew jest kąpieliskiem strzeżonym, które czynne jest od godziny 10:00 do 18:00. Na jego terenie znajdą Państwo wypożyczalnie sprzętu pływającego, boisko do siatkówki plażowej a także strefę gastronomiczną. Zalew w Janowicach to świetne miejsce do wypadu pod namiot! Obszar wyposażony jest w przestrzeń przygotowaną pod kemping i campery. 

Do dyspozycji turystów znajduje się również sauna, której rezerwacja odbywa się telefonicznie 602 636 009. 

Kilka informacji na temat Zalewu w Janowicach

Zalew w Janowicach jest zbiornikiem zaporowym o wodach stojących, pierwotnie miał charakter retencyjny oraz stanowił przyczółek ekologiczny. Została tu stworzona infrastruktura turystyczno-rekreacyjna, która umożliwia wykorzystanie zalewu w szerszym charakterze bez naruszania jego pierwotnych walorów.

Plaża znajdująca się w południowej części zalewu, przyciąga w sezonie letnim rodziny z dziećmi. Turyści znajdą tu m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne), w sąsiedztwie plaży boiska do piłki plażowej oraz plac zabaw dla dzieci, a także wygospodarowaną przestrzeń do grillowania.

Nad bezpieczeństwem turystów czuwają ratownicy przy trzech wieżach wyposażonych w profesjonalny sprzęt ratowniczy. Nad zalewem organizowane są różnorodne wydarzenia oraz imprezy.

Informacje dodatkowe

Informacje

Członek KLW tak

Lokalizacja

Janowiec
Janowice 77, 24-123 Janowiec
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.