Winnica Widok

Kontakt Wojszyn 5a,
24-123 Janowiec
Gmina Janowiec
Miejscowość Wojszyn
Telefon 797 117 345; 601 56 39 90
e-mail info@winnicawidok.pl

Opis obiektu: Winnica Widok

Winnica zlokalizowana we wsi Wojszyn. Na kamienistych glebach rośnie tu ponad 5000 krzewów winorośli, z których produkowane są wina. Właściciele oferują zwiedzanie winnicy i winiarni oraz degustację.

Winnica Widok – Kraina Lessowych Wąwozów

Winnica Widok położona jest we wsi Wojszyn, niedaleko Janowca. Na jej terenach odbywa się produkcja win, a dla zainteresowanych w ofercie znajduje się zwiedzanie winnicy i winiarni oraz degustacje. Atrakcja znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.   

Kilka informacji na temat Winnicy Widok

Winnica Widok została usytuowana na skarpie, która stanowi niezwykły punkt widokowy na dolinę Wisły i panoramę Kazimierza Dolnego.

Na obszarze 1,2 ha posadzono ponad 5000 krzewów winorośli. Na jej terenie znajduje się gleba wapienna i kamienista, pośród której można znaleźć skamieliny amonitów. Z tego względu właściciele zdecydowali się na klasyczne szczepy winorośli vitis vinifera. Uprawiane są zatem z białych odmian: chardonnay, riesling, gweurztraminer i pinot bland; natomiast z czerwonych odmian: pinot noir, zweiglet oraz blaufrankisch.

Na terenie Winnicy Widok znajduje się gleba wapienna i kamienista, pośród której można znaleźć skamieliny amonitów. Szeroki rozstaw rzędów i silne wiatry zapewniają dobre przewietrzenie winnicy. Uprawę prowadzi się metodami tradycyjnymi: ręczne pielenie, przycinanie, zbiór i selekcja owoców. Właściciele stosują proste techniki winifikcji, wykorzystują drożdże hodowlane i nie używają dodatków ulepszających smaku. Unikają również filtrowania win, chcąc tworzyć lekkie i aromatyczne trunki, których smak oddaje cechy odmiany winorośli, z których powstaje wino.

Co w swojej ofercie posiada Winnica Widok?

Winnica Widok posiada w swojej ofercie zwiedzanie winnicy i całej winiarni oraz degustacje win w pięknie urządzonych salach. Podczas wizyty goście mogą wysłuchać opowieści o uprawie i produkcji wina, a także poznają sięgającą średniowiecza historię winiarstwa na terenie Małopolskiego Przełomu Wisły.      

Co odwiedzić w pobliżu Winnicy Widok?

Winnica Widok położona jest w Wojszynie na terenie gminy Janowiec i od południowo-wschodniej granicy wsi oddzielona jest od Kazimierza Dolnego rzeką Wisłą. W Janowcu warto zwrócić uwagę na górujący nad miasteczkiem Zamek, w którym obecnie znajduje się Oddział Muzeum Nadwiślańskiego. Ponadto turyści znajdą tu Spichlerz z Podlodowa, Dwór z Moniak oraz Zalew w Janowicach, który cieszy się ogromną popularnością szczególnie w sezonie letnim.

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak

Lokalizacja

Janowiec
Wojszyn 5a, 24-123 Janowiec