Kuźnia Artystyczna Romana Czernieca

Kontakt Wojciechów 153
24-204 Wojciechów
Gmina Wojciechów
Miejscowość Wojciechów
Telefon +48 691 053 403
e-mail czerniec@czerniec.pl

Opis obiektu: Kuźnia Artystyczna Romana Czernieca

Roman Czerniec – kowal z Wojciechowa jest właścicielem kuźni działającej od 1920 r., założonej przez jego dziadka Michała Ostrowskiego. Na jego asortyment składają się głównie wyroby kowalstwa artystycznego.

Kuźnia Artystyczna Romana Czernieca

Jest to jedna z najsłynniejszych kuźni w Polsce, która działa nieprzerwanie od 1920 r. Założycielem kuźni był Michał Ostrowski, a obecnie prowadzi ją jego wnuk – Roman Czerniec.

W kuźni wykonywane są ręcznie: wyroby artystyczne, naprawa narzędzi rolniczych oraz podkuwanie koni. Organizowane są tu również imprezy ogólnopolskie: Spotkania Kowali, Warsztaty Kowalskie oraz Targi Sztuki Kowalskiej.

Na terenie kuźni odbywają się także wycieczki szkolne, dla których przygotowany został specjalny program obejmujący zwiedzanie warsztatu oraz specjalny pokaz kucia podkowy.

Kuźnia wykonuje pamiątkowe podkowy, które kute są na zamówienie, dzięki czemu można dostosować projekt do stosownej okazji. Wyroby można zakupić także w prywatnej galerii, które stanowią doskonałą pamiątkę z Krainy Lessowych Wąwozów.  

Lokalizacja

Wojciechów
Wojciechów 153, 24-204
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.