Emilcin - Pomnik UFO

Kontakt
Gmina Opole Lubelskie
Miejscowość Emilcin

Opis obiektu: Emilcin - Pomnik UFO

W Emilcinie, od jesieni 2005 roku stoi jeden z niewielu na świecie pomnik UFO. Upamiętnia lądowanie niezidentyfikowanego obiektu latającego na terenie naszego kraju. Jedyne spotkanie trzeciego stopnia z Obcymi miało miejsce 10 maja 1978 roku.

Emilcin – Pomnik UFO

Pomnik UFO zlokalizowany w Emilcinie został wzniesiony w 2005 r. w celu upamiętnienia lądowania niezidentyfikowanego obiektu latającego na terenie kraju. Mówi się, że lądowanie niezidentyfikowanego obiektu i spotkanie trzeciego stopnia z Obcymi miało miejsce 10 maja 1978 r.

Obcych w Emilcinie miał spotkać rolnik Jan Wolski, który 10 maja wracał do domu przez las, gdzie ujrzał dwie postaci, które początkowo wziął za Azjatów. Istoty były niewysokie, miały oliwkowozielone twarze, skośne oczy i wystające kości policzkowe. Ich ciała pokryte były czarnym kombinezonem, który odsłaniał tylko twarze i dłonie. Na karku mieli swojego rodzaju wybrzuszenia przypominające garby, a ich palce zaś połączone były błoną pławną. Kosmici zaprosili rolnika do swego wehikułu, wykonali na nim badania, a następnie wypuścili.

Pomnik UFO upamiętniający to wydarzenie powstał z inicjatywy Fundacji Nautilus i można go zobaczyć nie na miejscu zdarzenia, lecz w samym środku wsi Emilcin. Pomnik przedstawia metalowy sześcian umieszczony na kamiennym cokole z napisem „10 maja 1978 r. w EMILCINIE wylądował obiekt UFO. Prawda nas jeszcze zadziwi… FUNDACJA NAUTILUS 2005 r.”.

Lokalizacja

Opole Lubelskie
24-300 Emilcin
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.