Palmiarnia – Dom Zdrojowy

Kontakt Aleja Stanisława Małachowskiego,
24-140 Nałęczów
Gmina Nałęczów
Miejscowość Nałęczów
Telefon 667 018 252
Godziny otwarcia codziennie: 10:00 - 17:00
Bilety Bilety wstępu - 8 zł

Opis obiektu: Palmiarnia – Dom Zdrojowy

Mieszczą się tu palmiarnia i pijalnia wód, jak również „Pijalnia Czekolady E. Wedla”. Pod egzotycznymi palmami znajdują się trzy ujęcia wody ze źródeł „Celińskiego”, „Miłość” oraz odwiertu górniczego „Barbara”.

Palmiarnia – Dom Zdrojowy

Dom Zdrojowy położony jest w Parku Zdrojowym w Nałęczowie i jest to miejsce, w którym znajduje się palmiarnia wraz z pijalnią wód oraz „Pijalnia Czekolady E.Wedel”.

Kilka informacji na temat Domu Zdrojowego

Budynek Domu Zdrojowego ozdobiony jest malowniczymi freskami, które zostały wykonane przez lubelskiego artystę – Jarosława Olejnickiego. A tym co wyróżnia obiekt najbardziej, jest to, że na jego terenie znajdują się palmy wyhodowane przez długoletniego ogrodnika uzdrowiskowego – Franciszka Kamińskiego.

Pod tymi egzotycznymi palmami możemy znaleźć w Domu Zdrojowym trzy ujścia wody ze źródeł „Celińskiego”, „Miłość” oraz odwiertu górniczego „Barbara”. Pomiędzy nimi znajduje się także fontanna zasilana wodami ze źródła „Miłość” oraz krany, z których możemy dostać wody z wyżej wymienionych źródeł.

Wody z nałęczowskich źródeł wspomagają prace serca, łagodzą skurcze i dolegliwości kostno-mięśniowe, leczą dolegliwości przewodu pokarmowego, itd.

Wyjątkowe właściwości lecznicze posiada woda ze źródła Barbara. Dzięki dużej zawartości jonów żelaza można ją stosować w leczeniu niedokrwistości spowodowanej niedoborem żelaza. Wody ze źródła Celiński wskazane są do stosowania przy odczuwaniu znużeni, trudnościach z koncentracją, przy zakłóceniu prawidłowej pracy serca, bądź skurczach i osłabieniu mięśni. Natomiast wody pochodzące ze źródła Miłość we współczesnym uzdrowisku stosowane są do zdrowotnych kąpieli, a ponadto wspomagają i regulują prawidłową pracę serca, łagodzą dolegliwości mięśni i stawów oraz zmniejszają bóle głowy, nerwowość i pomagają w zasypianiu.

Lokalizacja

Nałęczów
Aleja Stanisława Małachowskiego, 24-140 Nałęczów
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.