Kazimierskie Muzeum Klocków Lego

Kontakt Senatorska 7,
24-120 Kazimierz Dolny
Gmina Kazimierz Dolny
Miejscowość Kazimierz Dolny
Telefon 507 611 185
Godziny otwarcia czwartek - niedziela 12:00 - 18:00

Opis obiektu: Kazimierskie Muzeum Klocków Lego

Kazimierskie Muzeum Klocków to 70m2 wypełnione makietami z klocków Lego. Muzeum Klocków powstało w całości z prywatnej kolekcji Anny Śniechórskiej-Janik i Błażeja Janika.

Kazimierskie Muzeum Klocków Lego

Kazimierskie Muzeum Klocków Lego to niewielkie muzeum wypełnione makietami z klocków. Całość powstała dzięki prywatnej kolekcji Anny Śniechórskiej-Janik i Błażeja Janika i ich miłości do klocków Lego.        

Kilka informacji na temat Muzeum Klocków Lego

We wnętrzu muzeum klocków lego znajduje się wiele tematycznych gablot z instalacjami, które przedstawiają m.in. miasto, dziki zachód, wesołe miasteczko czy wioskę Świętego Mikołaja. Miłośnicy seriali oraz filmów znajdą tu gabloty, w których przedstawione zostały sceny związane z popularnymi ekranizacjami, jak: Scooby Doo, Gwiezdne Wojny czy pokój ukazujący bohaterów serialu „Przyjaciele”.

Największe wrażenie na Gościach muzeum robi niesamowita makieta Kazimierza Dolnego, która przedstawia miasteczko od Zamku przez Rynek do Klasztoru. Ma ona ok. 5 m długości i 1 m szerokości, dzięki czemu możemy na niej dostrzec wiele charakterystycznych miejsc należących do kazimierskiego pejzażu. Cała makieta składa się z 100 tys. klocków, a jej autor, Mateusz Kustra, budował ją przez rok. Pierwszym krokiem do stworzenia tego dzieła było wykonanie kilkudziesięciu zdjęć, również z drona i stworzenie programu komputerowego, który pomógł mu obliczyć jak duża ilość klocków będzie potrzebna, by makieta mogła powstać.

Lokalizacja

Kazimierz Dolny
Senatorska 7, 24-120 Kazimierz Dolny
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.