Muzeum Nadwiślańskie - Oddział Muzeum Przyrodniczego

Kontakt Puławska 54,
24-120 Kazimierz Dolny
Gmina Kazimierz Dolny
Miejscowość Kazimierz Dolny
Telefon 81 881 03 26
Godziny otwarcia czwartek - niedziela, 10:00 - 17:00

Opis obiektu: Muzeum Nadwiślańskie - Oddział Muzeum Przyrodniczego

Oddział przyrodniczy Muzeum mieści się w spichlerzu zbożowym. Budynek został zbudowany pod koniec XVI w. i od tamtego czasu miał przeróżne przeznaczenie. Oddział Przyrodniczy gromadzi, opracowuje i prezentuje zbiory dotyczące bogactwa przyrodniczego okolicznego obszaru.

Muzeum Nadwiślańskie  - Oddział Muzeum Przyrodniczego

Oddział Muzeum Przyrodniczego zlokalizowany jest w spichlerzu zbożowym, który został wybudowany pod koniec XVI w. i od tamtego czasu miał przeróżne przeznaczenie.

Kilka informacji na temat Oddziału Muzeum Przyrodniczego

We wnętrzu muzeum gromadzone, opracowywane i prezentowane są zbiory dotyczące bogactwa przyrodniczego okolicznych obszarów.

Wystawy prezentowane w Oddziale Muzeum Przyrodniczego mają charakter edukacyjno-naukowy, a prezentowane na nich eksponaty, stanowią rośliny i zwierzęta spotykane na terytorium całej Polski. Wśród zbiorów muzealnych, których obecnie jest ponad 1200, bardzo liczne są eksponaty paleontologiczne oraz cenna pod względem badawczym kolekcja entomologiczna, która co roku jest poszerzana.

Muzeum organizuje także wiele imprez kulturalnych i edukacyjnych. Warsztaty, lekcje muzealne oraz wycieczki dostosowywane są do wieku uczestników

Oddział dysponuje również ogródkiem botanicznym, który wykorzystywany jest do działań edukacyjnych. Dla gości muzeum jest on również miejscem na odpoczynek. 

Lokalizacja

Kazimierz Dolny
Puławska 54, 24-120 Kazimierz Dolny
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.