Muzeum Stefana Żeromskiego

Kontakt Stefana Żeromskiego 8,
24-150 Nałęczów
Gmina Nałęczów
Miejscowość Nałęczów
Telefon 81 501 47 80
Godziny otwarcia śr. - nd. - 9:00 - 17:00

Opis obiektu: Muzeum Stefana Żeromskiego

Muzeum Stefana Żeromskiego, mieści się w dawnej pracowni pisarza, wybudowanej w 1905 roku według projektu Jana Koszyc-Witkiewicza.

Muzeum Stefana Żeromskiego

Muzeum Stefana Żeromskiego zlokalizowane jest w dawnej pracowni pisarza, która została wybudowana w 1905 r. według projektu Jana Koszyca-Witkiewicza.

Kilka informacji na temat Muzeum Stefana Żeromskiego

Muzeum Stefana Żeromskiego powstało z inicjatywy Oktawii Żeromskiej, która zapisała pracownię pisarza z ogrodem oraz znajdującym się na jego terenie Mauzoleum narodowi polskiemu.

We wnętrzu znajduje się jednoizbowa pracownia, której front zdobią płaskorzeźby w motywem lilii oraz promieni słonecznych. W muzeum gromadzone i udostępniane są rękopisy, muzealia, wydawnictwa oraz materiały naukowe związane z życiem i twórczością Stefana Żeromskiego. Zachowane zostały także stare meble, przedmioty codziennego użytku, pamiątki osobiste, pierwsze wydania utworów pisarza i dzieła sztuki należące do autora i jego rodziny.

W ofercie Muzeum Stefana Żeromskiego znajduje się oprowadzanie po ekspozycjach, tematyczne lekcje, wykłady oraz zajęcia warsztatowe, które odbywają się po wcześniejszym uzgodnieniu tematyki i terminu zajęć.

Lokalizacja

Nałęczów
ul. Stefana Żeromskiego 8, 24-150 Nałęczów
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.