• Akademia Lesslandia
    Wylessuj się!

A więc jesteście! Właśnie trafiliście do Krainy pełnej przygód, tajemniczych wąwozów, pięknych krajobrazów, ciekawej historii, pięknych tradycji i życzliwych ludzi! Oto otwiera się przed Wami Akademia Lesslandia - czyli niezwykły szlak atrakcji turystycznych, które zgromadziła pod swoim szyldem Kraina Lessowych Wąwozów. Lesslandia działa na wyjątkowym obszarze, mieści się on w okolicy znanych miejscowości turystycznych takich jak: Nałęczów, Kazimierz Dolny czy Puławy. Lesslandia jest kolejnym atrakcyjnym punktem, jaki na swojej mapie turystycznych hitów zaznacza województwo lubelskie.

Co oferujemy? Mamy dla Was dwie atrakcyjne propozycje. Pierwszą, powinny zainteresować się przede wszystkim szkoły. Akademia Lesslandia, jest miejscem, w którym uczniowie z całej Polski, odwiedzając województwo lubelskie, zaopatrzą się w wiedzę, jaką wymienia podstawa programowa szkoły podstawowej. Aby podstawa programowa była jak najlepiej zrealizowana Lokalna Organizacja Turystyczna "Kraina Lessowych Wąwozów" zaprojektowała wycieczki szkolne, a właściwie całą grupę wycieczek, od jednodniowych, aż po kilkudniowe pobyty, tak zwane „zielony szkoły”, dzięki którym uczniowie odwiedzający Krainę Lessowych Wąwozów mogą wraz z nauczycielami realizować podstawę programową z wielu przedmiotów. A co pokażemy i gdzie zabierzemy naszych szkolnych gości? Czekają na Was rozmaite warsztaty, ciekawe zwiedzania, czy różne formy aktywności fizycznej. Może to być spacer po lesie, albo wizyta w mini-zoo. Mogą to być odwiedziny w starej papierni, ale też warsztaty fusingu – czyli wytapiania szkła. Mogą to być odwiedziny w starym młynie, gdzie dziś mieści się muzeum minerałów, albo wizyta u kowala, gdzie dzieciaki dowiedzą się wiele o historii tego zawodu.

W ofercie Krainy Lessowych Wąwozów znajdują się gotowe do realizacji wycieczki szkolne, ale jako Lokalna Organizacja Turystyczna jesteśmy także w stanie przygotować indywidualne pakiety wycieczkowe, dostosowane do konkretnych, wcześniej sprecyzowanych potrzeb.

A jak wygląda drugi filar naszej oferty? Jest to propozycja całoroczna, przeznaczona głównie dla rodziców z dziećmi. Tym razem odwiedzający Krainę Lessowych Wąwozów, w ramach Akademii Lesslandia będą mogli doświadczać jej atrakcji, w mniej formalnym, rodzinnym gronie. A wtedy nauczycielami stają się przewodnicy i rodzice, którzy razem ze swoimi pociechami biorą udział w warsztatach, zwiedzają ciekawe miejsca oraz obiekty turystyczne ucząc tym samym młode pokolenie poprzez zabawę. W Krainie Lessowych Wąwozów, znajdą Państwo też przystępne cenowo noclegi w gospodarstwach agroturystycznych i pensjonatach oraz świetna lokalna kuchnia. Wakacje dla rodzin z dziećmi, jakie w ramach Lesslandii oferuje Kraina Lessowych Wąwoz, na pewną będą niezapomniane.

Zapoznaj się z pełną ofertą Akademii Lesslandia: Oferta

Propozycje Wycieczek: