Nałęczów
Kazimierz Dolny
Janowiec
Opole Lubelskie
Poniatowa
Puławy
Wąwolnica
Wojciechów
Karczmiska
Końskowola
Gmina Puławy
Józefów nad Wisłą
Powiat Puławski

   Pod adresem internetowym: www.mapa.ockopolelubelskie.pl dostępna jest mapa dźwiękowa Opola Lubelskiego. Klikającw wybrane punkty na mapie usłyszycie Państwo dźwięki zarejestrowane w charakterystycznych miejscach Opola Lubelskiego i okolic. Bardzo ciekawainicjatywa!   Zapraszamy do wsłuchania się w Opole Lubelskie oraz do obejrzenia zdjęć dostępnych na stronie.

   Projekt „Foto-dźwiękowa mapa Opola Lubelskiego" zrealizowano w ramach ogólnopolskiego konkursu dotacyjnego „Seniorzy w akcji", organizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych„ę" ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Konkurs „Seniorzy w akcji" adresowany jest do ludzi z pasja, dla których emerytura jest czasem aktywności. Organizatorzy stawiają na pracę z liderami w wieku 60+, którzy chcą połączyć rozwijanie własnych pasji i zainteresowań z działaniem na rzecz innych. Celem konkursu jest wsparcieseniorów w realizacji projektów wzmacniających udział osób starszych w życiu lokalnych społeczności. Konkurs to III -etapowe wyzwanie dla prawdziwych „długodystansowców".
   Autorką Opolskiego projektu jest emerytowana nauczycielka Pani Jadwiga Korziuk Zalewska. Animatorkę seniorkę wspierało Opolskie Centrum Kultury, rolę koordynatora pełniła Grażyna Strawa, bibliotekarka Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim. Ze środków projektu zakupiony został profesjonalny sprzęt: aparat fotograficzny i 2 rejestratory dźwięku, zorganizowano warsztaty fotograficzne, wystawę poplenerową, a przede wszystkim stworzono stronę „Foto-dźwiękowa mapa Opola Lubelskiego".