Wycieczka trzydniowa do Krainy Lessowych Wąwozów

Kontakt Lipowa 3,
24-150 Nałęczów
Gmina Wojciechów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica
Miejscowość Nowy Gaj, Nałęczów, Wojciechów, Kazimierz Dolny, Puławy
Telefon 81 50 16 101
e-mail info@kraina.org.pl

Opis obiektu: Wycieczka trzydniowa do Krainy Lessowych Wąwozów

Oferta 3-dniowej wycieczki szkolnej po Krainie Lessowych Wąwozów. Aktywnie, kreatywnie, ciekawie! Nauka przez zabawę, działania angażujące wszystkie zmysły. Intensywny kontakt z naturą i kulturą.

 

WYCIECZKA 3-dniowa

Wojciechów - Nałęczów - Kazimierz Dolny - Włostowice


Dzień 1 - Nowy Gaj i Nałęczów 

1. Lekcja muzealna i warsztaty w Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Nowym Gaju „Od lessu do gwiazd” Obejrzycie bogatą kolekcję minerałów, skamieniałości i meteorytów, dowiecie się jak jest zbudowana Ziemia. Weźmiecie udział w płukaniu złota oraz wybierzecie się w poszukiwaniu skarbu (gra terenowa).

2. Spacer Nałęczowskim Szlakiem Literackim, odkrywanie wielu ciekawostek o pisarzach i pisarkach, którzy przyjeżdżali do Uzdrowiska przez wiele lat. Poznacie wyjątkowe miejsca, wejdziecie do wąwozu lessowego i skosztujecie prawdziwej źródlanej wody.

lub

2. Zabytkowy Nałęczów – Zwiedzanie w stylu RETRO Zwiedzicie Nałęczów przejażdżki stylizowanymi meleksami, które przeniosą Was w czasy XIX-wiecznego kurortu, zwanego wówczas „Letnią Stolicą Królestwa Polskiego”. W trakcie wyprawy poznacie historię odwiedzanych miejsc i ludzi z nimi związanych. Ta ciekawa forma aktywnej edukacji pozwali w niekonwencjonalny sposób poznać nieodkryte zakątki Nałęczowa i okolic oraz ciekawostki i legendy. W programie są przystanki połączone z degustacją leczniczych wód i spacerem po lessowych wąwozach.

 

Dzień 2 - Wojciechów

1. „Odkryjmy razem tajemnice żelaza” – zwiedzanie Muzeum Kowalstwa połączone z warsztatami „Podkowa z masy solnej” W zabytkowej wieży posłuchacie opowieści z życia kowala, zobaczycie jak wyglądała kiedyś kuźnia, narzędzia rolnicze, unikatowe wyrobów kowalstwa artystycznego, obejrzycie film o dawnych rzemiosłach. Poznacie legendę o podkowie szczęścia i sami wykonacie podkowy z masy solnej. Zwiedzicie też Wojciechowskie Muzeum Regionalne. W programie gry i zabawy kowalskie.

2. Spacer po Kazimierzu Dolnym (z przewodnikiem), wzięcie udziału w grze miejskiej- zwiedzanie połączone z czasem wolnym. 

lub

2. Zwiedzanie Parku Edukacyjno-Rekreacyjnego „Owadolandia” w Wojciechowie i warsztaty z malowania figurek owadów. Dodatkowo możliwość korzystania z placu zabaw, na którym są m.in. zjeżdżalnie, trampolina, tyrolka i pająk do wspinania.

 

Dzień 3 - Las Przygodas – Aktywne dzieciństwo

Przeżyjecie tu niezapomnianą przygodę w przyrodzie! Podczas Leśnej wędrówki edukacyjnej („Poznajemy drzewa” lub „Szlakiem lessowych wąwozów i występujących w nich roślin”) wykonując interesujące zadania zdobędziecie wiedzę m.in. o: gatunkach drzew, skałach lessowych. W programie: wędrówka edukacyjno-integracyjna, warsztaty sensoryczne i wspólne gotowanie. Poznacie tajniki gotowania na świeżym powietrzu i przeprowadzicie kulinarne eksperymenty.

Program wycieczki może być ciekawych urozmaiceniem lekcji:

  • geografii/edukacji przyrodniczej
  • biologii/edukacji przyrodniczej
  • plastyki/edukacji plastycznej
  • historii

Informacje dodatkowe

Informacje

Grupa wiekowa Grupy przedszkolne, Szkoła podstawowa, Szkoła średnia
Liczba dni Wycieczka 3 dniowa