Wycieczka jednodniowa - Nałęczów

Kontakt 1 Maja 16,
24-150 Nałęczów
Gmina Nałęczów
Miejscowość Nałęczów
Telefon 81 50 16 101
e-mail info@kraina.org.pl

Opis obiektu: Wycieczka jednodniowa - Nałęczów

Poznaj zabytkowy Nałęczów w trakcie przejażdżki Retro Meleksem, skosztuj źródlanej wody i odwiedź żywe muzeum hodowli zwierząt!

 

WYCIECZKA 1-dniowa Nałęczów

1. Podróż Retro Meleksem i odkrywanie Nałęczowskiego Szlaku Literackiego z kosztowaniem wód leczniczych i spacerem po wąwozie lessowym

Opowieść o historii regionu oraz powstania uzdrowiska Nałęczów, gdzie przebywali i tworzyli Polscy pisarze m.in. Bolesław Prus, Stefan Żeromski czy Henryk Sienkiewicz.

Trasa obejmuje zwiedzanie wszystkich najważniejszych punktów miejscowości a ponadto podróżujemy też do wąwozu lessowego „Głowackiego”. Spacer wraz z opowieścią o genezie powstania „Krainy Lessowych Wąwozów” oraz podziwianie atrakcji turystycznej- domki w drzewach, które służą jako baza noclegowa. Jednym z przystanków na trasie będzie Dom Zdrojowy z pijalnią wód źródlanych.

2. Wizyta i warsztaty w Nałęczowskim Zwierzyńcu

Zajęcia edukacyjne w żywym muzeum hodowli zwierząt gospodarskich i towarzyszących. Tematyka zajęć  to na przykład „Udomowienie zwierząt oraz rodzime rasy zwierząt” czy „Dawne narzędzia i sprzęty rolnicze”. W "Nałęczowskim Zwierzyńcu" mieszkają: kuce szetlandzkie, krowy, owce, króliki, drób, ptactwo wodne , nutrie, jenoty, lisy. Niektóre zwierzęta można głaskać i karmić. W ramach wycieczki Zwierzyńcu dzieci biorą udział w warsztatowych zajęciach, lista zajęć z opisami znajduje się w zakładce Atrakcje Akademii.

Informacje dodatkowe

Informacje

Grupa wiekowa Grupy przedszkolne, Szkoła podstawowa
Liczba dni Wycieczka 1 dniowa