Wycieczka jednodniowa - Owady i Minerały

Kontakt Lipowa 3,
24-150 Nałęczów
Gmina Wojciechów
Miejscowość Wojciechów
Telefon 81 50 16 101
e-mail info@kraina.org.pl

Opis obiektu: Wycieczka jednodniowa - Owady i Minerały

Odwiedzisz wojciechowską Owadolandię, gdzie znajdują się olbrzymie repliki owadów! Weźmiesz udział w warsztatach plastycznych i przeżyjesz niesamowite przygody podczas gry terenowej z Muzeum Minerałów, Meteorytów i Skamieniałości!

 

WYCIECZKA 1-dniowa Wojciechów

1. Owadolandia to park edukacyjno-rekreacyjny, w którym można spotkać ogromne repliki owadów - wielkości dorosłego człowieka. Wiernie odtworzone modele owadów zostały zaprojektowane z dbałością o szczegóły anatomiczne. Dzieci zwiedzają z przewodnikiem ścieżkę  edukacyjną z ogromnymi modelami. Dzieci poznają gatunki owadów występujące w Lesslandii. Do wyboru warsztaty plastyczne polegające na: malowaniu gipsowego owada lub samodzielnym wykonaniu mydełka w jego kształcie.

2. Muzeum Minerałów, Meteorytów i Skamieniałości - jedna z największych w Polsce prywatnych kolekcji minerałów, meteorytów i skamieniałości zgromadzona w zabytkowym Młynie Hipolit w Nowym Gaju. Dzieci będą uczestniczyły w lekcji muzealnej „Skarby Ziemi” i w grze terenowej w Krainie Lessowych Wąwozów, z mapą- na uczestników czekają nagrody w postaci minerałów.

Program wycieczki może być ciekawych urozmaiceniem lekcji:

  • geografii/edukacji przyrodniczej
  • biologii/edukacji przyrodniczej

Informacje dodatkowe

Informacje

Grupa wiekowa Grupy przedszkolne, Szkoła podstawowa
Liczba dni Wycieczka 1 dniowa