Duży Rynek w Kazimierzu Dolnym

Kontakt ul. Rynek,
24-120 Kazimierz Dolny
Gmina Kazimierz Dolny
Miejscowość Kazimierz Dolny

Opis obiektu: Duży Rynek w Kazimierzu Dolnym

Właśnie tu drogi przyjezdnych splatają się z codziennym życiem mieszkańców Kazimierza. Tutaj mają miejsce rozmaite wydarzenia kulturalne, wystawiają swe dzieła artyści – a w dni targowe, we wtorki i w piątki, od wieków odbywa się handel produktami rolniczymi.

Duży Rynek w Kazimierzu Dolnym

Rynek w Kazimierzu Dolnym sprawia, że drogi przyjezdnych splatają się z codziennym życiem mieszkańców Kazimierza. To tutaj mają miejsce rozmaite wydarzenia kulturalne – a w dni targowe, we wtorki i piątki, odbywa się tu od wieków handel produktami rolniczymi. Dzisiejszy wygląd rynku został nadany przez znanego w XX w. architekta Jana Koszyca-Witkiewicza.

Kilka informacji na temat Dużego Rynku w Kazimierzu Dolnym

Duży rynek w Kazimierzu Dolnym podzielony jest na dwie części: starszą, która została wzniesiona wyżej przy farze oraz młodsza, większa położona nieco niżej. Serce miasta powstało ok XVI w. i jest to klimatyczne miejsce, które niegdyś stało się kolebką spotkań artystów, gwiazd oraz literatów.

Atrakcyjności rynku dodają znajdujące się tu historyczne zabytki: kamienice, studnia, spichlerze oraz kościoły. Kamienica, która przyciąga największą uwagę na rynku to stojące obok siebie kamienice braci Przybyłów z XVII w. W architekturze kamienic widać wpływy włoskie i niderlandzkie, które zostały spolszczone przez wiejskich rzemieślników i budowniczych.

Z rynku rozciąga się także widok na najważniejsze budowle średniowiecznego miasta: farę, zamek i wieże strażniczą.  

Lokalizacja

Kazimierz Dolny
ul. Rynek, 24-120 Kazimierz Dolny
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.