AlpakaRosa - Zwierzaki w Krainie Lessowych Wąwozów

Kontakt Nowy Gaj 8,
24-204 Wojciechów
Gmina Wojciechów
Miejscowość Nowy Gaj
Telefon 609 868 009
Zasady rezerwacji Zapraszamy tylko po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Opis obiektu: AlpakaRosa - Zwierzaki w Krainie Lessowych Wąwozów

Hodowla alpak i miniaturowych osiołków położona w Nowym Gaju.

AlpakaRosa – Atrakcje Wojciechów

AlpakaRosa to wyjątkowe miejsce, w którym czeka Was relaks i odrobina rekreacji w towarzystwie alpak. Atrakcja znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Kraina Lessowych Wąwozów.          

Kilka informacji na temat AlpakaRosa

AlpakaRosa to hodowla alpak i miniaturowych osiołków położona w malowniczej miejscowości Nowy Gaj – w pobliżu Nałęczowa oraz Wojciechowa.

W trakcie pobytu w hodowli AlpakaRosa odwiedzający mają okazję poznać zwyczaje alpak, a także uczestniczą w ich karmieniu. Ponadto w ofercie hodowli znajduje się możliwość zakupienia wełny oraz innych wyrobów, które wykonywane są z runa alpak.

AlpakaRosa organizuje także indywidualne spacery z alpakami i osiołkami po znajdującym się w pobliżu Wąwozie Lipcyk.

Pobyt w hodowli możliwy jest po wcześniejszym umówieniu wizyty.      

Dokąd wybrać się dodatkowo po zwiedzaniu AlpakaRosa?

AlpakaRosa to miejsce położone w niewielkiej miejscowości Nowy Gaj, jednak w bliskim sąsiedztwie znajduje się w Muzeum Minerałów, Meteorytów i Skamieniałości, który posiada jedną z największych kolekcji w Polsce minerałów, meteorytów i skamieniałości, które gromadzone są w zabytkowym Młynie Hipolit.

Ponadto atrakcja znajduje się blisko Nałęczowa, który posiada status uzdrowiska oraz Wojciechowa słynącego ze swoich tradycji kowalskich. W Nałęczowie warto przespacerować się po Parku Zdrojowym, gdzie znajduje się Pałac Małachowskich, Kompleks Wodny Atrium, Pijalnia wód z Palmiarnią oraz Pijalnia Czekolady; w Wojciechowie natomiast miejscami godnymi polecania są: Wieża Ariańska, w której znajdują się Muzeum Kowalstwa oraz Wojciechowskie Muzeum Regionalne oraz dla młodszych turystów – Owadolandia.

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak

Lokalizacja

Wojciechów
Nowy Gaj 8, 24-204 Wojciechów
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.