Dwa Żywioły - spływy kajakowe i wypożyczalnia sprzętu wodnego

Kontakt ul Puławska,
24-120 Kazimierz Dolny
Gmina Kazimierz Dolny
Miejscowość Kazimierz Dolny
Telefon 501 352 777
e-mail biuro@dwazywioly.pl

Opis obiektu: Dwa Żywioły - spływy kajakowe i wypożyczalnia sprzętu wodnego

Dwa Żywioły to wypożyczalnia sprzętu wodnego - tj. kajaków, pontonów i motorówek bez licencji. Proponowane są tu również spływy Wisłą i Chodelką, a także rejsy Galarem Wiślanym. Wszystko z dala od tłumów, w pięknych plenerach dzikiej przyrody.

Dwa Żywioły - Wypożyczalnia Kajaków Kazimierz Dolny

"Dwa Żywioły" to wypożyczalnia sprzętu wodnego w Kazimierzu Dolnym. Organizują spływy kajakowe, pontonowe i wypożyczają motorówki, a także oferują rejsy galarem. "Dwa Żywioły" oferują także kompleksową organizację i obsługę imprez na rzece.

Co oferuje wypożyczalnia sprzętu wodnego Dwa Żywioły w Kazimierzu Dolnym?

  • Spływ z Instruktorem: Nasz doświadczony instruktor będzie towarzyszyć grupie przez całą trasę, udzielając wskazówek technicznych oraz dbając o bezpieczeństwo uczestników.
  • Wypożyczenie Sprzętu: Zapewniamy kompletny sprzęt niezbędny do spływu, w tym kajaki, wiosła, kamizelki ratunkowe oraz wszystkie inne niezbędne akcesoria.
  • Organizacja Trasy: Wspólnie ustalimy trasę spływu, uwzględniając preferencje grupy oraz warunki na rzece. Organizacja transportu dla grup.
  • Organizacja ogniska i grilla: dla grup po spływie możemy w naszej bazie zorganizować ognisko dla 50 osób, mogą Państwo samodzielnie zadbać o jedzenie i napoje na ognisko lub zlecić to nam.

Spływy Kajakowe Chodelką

Chodelka, czysta i bystra rzeczka, przy której znajduje się wiele malowniczych stawów zachwyca swoim urokiem i różnorodnością. W upalne dni zadrzewione brzegi pozwolą ukryć się w cieniu, a płytka w letnim sezonie woda umożliwi beztroskie chlapanie w wodzie. 

Ten nieduży, prawobrzeżny dopływ Wisły swoje źródła ma we wsi Ryczywół w powiecie lubelskim. Płynie przez Kotlinę Chodelską i wpływa do Wisły na wysokości Krowiej Wyspy, kilometr za Podgórzem. Ma długość 48 km, a głębokość zależy w dużym stopniu od stanu wody w Wiśle. 

Proponowane trasy:

  • Chodlik – Kazimierz Dolny, ok. 23- 25 km (w tym Wisła ok. 6 km) czas płynięcia ok. 6-7 godzin, przenoszenie kajaków przy młynie w Kosiorowie i przy młynie w Szczekarowie Kolonii. Trasa dla osób chcących spędzić na Chodelce kilka godzin. Wioska Chodlik znana z wczesnosłowiańskich grodzisk. Ok. 5 godzin płynięcia do Wisły, na wysokości Podgórza kontynuujemy spływ Wisłą do Kazimierza (ok.1 godziny) do naszej bazy.
  • Szczekarków Kolonia młyn – Kazimierz Dolny, ok. 13 km (w tym Wisła ok. 6 km) czas płynięcia ok. 3-4 godziny trasa bez przenoszenia kajaków, najbardziej popularna i polecana, rozpoczyna się przy moście na drodze Karczmiska – Wilków, ok. 2 godziny do wioski Podgórz. Dalej kontynuujemy spływ Wisłą do Kazimierza (ok.1 godziny) do naszej bazy.­

Spływy Kajakowe Wisłą

Wisła jest jedną z ostatnich dużych rzek Europy, która na znacznym obszarze zachowała swój naturalny charakter nieuregulowanej rzeki nizinnej. Jest to miejsce występowania unikalnych już na kontynencie siedlisk takich jak wyspy, piaszczyste ławice i urwiste brzegi, oraz stare łęgi wiązowe, wierzbowe i topolowe w dolinie.

Małopolski Przełom Wisły to 82 kilometrowy odcinek od Zawichostu po Puławy. Królowa polskich rzek przebija się tu przez pas Wyżyn Środkowopolskich stosunkowo wąską doliną, której szerokość w niektórych miejscach wynosi 1,5 km, a głębokość – mierzona wysokością zboczy wznoszących się nad poziom rzeki – 90 m. Przełom Wisły osiąga swój najwęższy i najgłębszy, a zarazem najbardziej malowniczy punkt w okolicach Kazimierza Dolnego.
Zapraszamy na spływ Wisłą, ostatnią tak dużą, naturalną i dziką rzeką w Europie.

Proponowane trasy jednodniowe:

  • Zastów Karczmiski do Kazimierza Dolnego, ok. 11 km rzeką, czas płynięcia ok. 2 godziny
  • Las Dębowy do Kazimierza Dolnego, ok. 19 km rzeką, czas płynięcia ok. 4 godziny
  • Piotrawin do Kazimierza Dolnego, ok. 35 km rzeką, czas płynięcia ok. 7 godzin
  • Kazimierz Dolny do Puław, ok. 11 km rzeką, czas, płynięcia ok. 2 godziny

Dodatkowe usługi oferowane przez "Dwa Żywioły"

Organizowane są również spływu wielodniowe po Wiśle i Chodelce na odcinku Sandomierz – Warszawa.

Firma dysponuje również pontonami [pojemność od 4 do 8  osób] z możliwością instalacji spalinowego 6KM, które świetnie sprawdzają się w czasie spływów Wisłą. Na pontonach można płynąć w większej grupie razem poruszają się na pagajach lub wspomagając się silnikiem spalinowym.

W ofercie są także Łodzie kontra 350 z kolumną kierowniczą, które zapewniają sporą dawkę emocji nie wymagając specjalnych uprawnień. Mogą być kierowane przez każdego po krótkim przeszkoleniu. Przy 2-3 osobach pontony te wchodzą w ślizg osiągając prędkość do 30 km/h, co pozwala na bardzo dynamiczną zabawę. Szczególne wrażenia osiąga się, gdy jednocześnie pływa kilka pontonów, a każdy z nich wykorzystuje falę wytworzoną przez pozostałe pontony do wykonywania na niej manewrów.

Nowością dostępną od 2022 roku jest Galar Wiślany „Kancelaria". Na pokładzie galara znajdzie się miejsce dla 10 gości. Wycieczki galarem odbywają się po Małopolskim Przełomie Wisły.

Zapraszamy serdecznie na relaks z dala od tłumów, w pięknych plenerach, wśród dzikiej przyrody. Dzięki kamizelkom ratunkowym i krótkiemu przeszkoleniu w zakresie pływania kajakiem, każdy może czuć się komfortowo i w pełni bezpiecznie. W dwuosobowych kajakach znajdzie się także miejsce na koszyk piknikowy i kilka niezbędnych rzeczy osobistych.

Informacje dodatkowe

Informacje

Członek KLW tak

Udogodnienia

Bezpłatny parking tak

Lokalizacja

Kazimierz Dolny
Puławska, 24-120 Kazimierz Dolny
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.