Karczma Biesiada

Kontakt Wojciechów 151a,
24-204 Wojciechów
Gmina Wojciechów
Miejscowość Wojciechów
Telefon 81 517 72 02
e-mail karczmabiesiada@op.pl
Kolor szlaku 11:00 - 19:00

Opis obiektu: Karczma Biesiada

Karczma Biesiada oferuje kuchnię staropolską, w której można wykupić całodzienne wyżywienie. Jako nieliczni w okolicy serwujemy pieczone świnie, barany, dziki. W menu lokalu znajduje się m.in. zupy, golonki, zawijaniec Boryny pierogi, ryby, placki ziemniaczane, desery.

Karczma Biesiada – Restauracja Wojciechów

Karczma Biesiada to restauracja usytuowana w Wojciechowie, który słynie ze swoich tradycji kowalskich. Obiekt znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.          

Kilka informacji na temat Karczmy Biesiady

Zlokalizowana na pagórku Karczma Biesiada serwuje swoim Gościom wyśmienitą kuchnię staropolską, która bazuje na najlepszych i najświeższych produktach lokalnych.

W menu restauracji znajdziecie m.in. zupy, golonki, zawijaniec Boryny, pierogi, ryby, placki ziemniaczane oraz różnego rodzaju desery. Ponadto jest to jeden z nielicznych obiektów, który w swojej ofercie posiada pieczone świnie, barany i dziki.

Przy Karczmie rozciąga się klimatyczny ogródek, który w sezonie zachwyca zielenią i pięknymi kwiatami.

Co dodatkowo oferuje Karczma Biesiada?

Karczma Biesiada zajmuje się również organizacją i obsługą szkoleń, spotkań integracyjnych oraz imprez biesiadnych przy ognisku, zimą natomiast organizowane są kuligi.

Właściciele Karczmy Biesiada posiadają również Dom Biesiadny, mogący pomieścić 700 osób. W obiekcie znajdziecie 3 klimatyzowane sale połączone ze sobą, pokoje noclegowe oraz ogródek z grillem i altankami.

Karczma posiada również w swojej ofercie cateringi. Wyżywienie przygotowywane jest dla imprez masowych, grup zorganizowanych i imprez okolicznościowych.

Stragan wiejski z wędzoną szynką i wędlinami czy lustro z kruchym łososiem oraz frutti di Mare z pewnością przypadną do gustu każdemu z Gości.

Co warto zobaczyć w pobliżu Karczmy Biesiada?

Karczma Biesiada położona jest w Wojciechowie, który słynie ze swoich tradycji kowalskich. Podczas pobytu w tej miejscowości warto odwiedzić również Wieżę Ariańską, w której znajduje się Muzeum Kowalstwa oraz Wojciechowskie Muzeum Regionalne. Dla najmłodszych odwiedzających wyjątkową przygodą będzie pobyt w Owadolandii, gdzie można poznać wyjątkowy i tajemniczy świat owadów.

Oferta w ramach "Smaków Krainy Lessowych Wąwozów":

Golonka Czernieca

Jej sekret tkwi w opracowanej przez właściciela lokalu marynacie. Skrupulatnie dobrane proporcje oraz przyprawy zapewniają mięsu miękkość i znakomity smak.

Smażony Pstrąg z „Pustelni” 

Świeże ryby poddawane są tu krótkiej obróbce i marynowane. Następnie smażone i serwowane z dodatkiem masła, koperku oraz cytryny.

Pierogi Wojciechowskie z grzybami

Delikatne, miękkie ciasto nadziewane farszem z grzybów zbieranych w pobliskich lasach, połączonych z kiszoną kapustą od lokalnego producenta.

 

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak
Członek KLW tak
Obiekt na Szlaku Smaków tak

Udogodnienia

Płatność kartą tak
Kącik dziecięcy tak

Oferta dodatkowa obiektu

Imprezy okolicznościowe tak
Konferencje tak

Lokalizacja

Wojciechów
Wojciechów 151 a, 24-204 Wojciechów
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.