Karczma Parchatka

Kontakt Parchatka 187,
24-120 Kazimierz Dolny
Gmina Kazimierz Dolny
Miejscowość Parchatka
Telefon 516 750 040, 81 888 43 04
e-mail info@parchatka.pl

Opis obiektu: Karczma Parchatka

W malowniczych okolicach Puław i Kazimierza Dolnego położona jest niezwykła restauracja. Urządzona w góralskim stylu karczma tworzy wyjątkową atmosferę i niepowtarzalny klimat gór.

Karczma Parchatka – Restauracja Kazimierz Dolny

Karczma Parchatka to restauracja malowniczo usytuowana w miejscowości Parchatka przy samym stoku narciarskim. Obiekt znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.     

Kilka informacji na temat Karczmy Parchatka

Karczma Parchatka to idealne miejsce, szczególnie w okresie zimowym, dla wszystkich miłośników jazdy na nartach bądź snowboardzie, którzy po dniu pełnym emocji na stoku, chcieliby odpocząć przy smacznym jedzeniu.

Karczma wybudowana w stylu góralskim, zapewnia swoim Gościom potrawy kuchni polskiej, wykonywane na podstawie tradycyjnych przepisów z wykorzystaniem najświeższych produktów pochodzących z okolicznych gospodarstw oraz lasów.

Do dyspozycji Gości Karczma Parchatka udostępnia cztery klimatyzowane sale: restauracyjną oraz taneczną, które posiadają ok. 80-100 miejsc oraz dwie mniejsze na 40 miejsc. Każda sala wyposażona jest w sprzęt nagłaśniający oraz TV.

Ponadto dodatkową atrakcją w obiekcie są stoły do bilardu i tenisa, a także piłkarzyki.            

Co w swojej ofercie posiada dodatkowo Karczma Parchatka?

Na terenie Karczmy Parchatki istnieje możliwość zorganizowania imprez integracyjnych, wesel, bankietów firmowych oraz spotkań rodzinnych. Na każdą imprezę przygotowywane jest indywidualne menu oparte na daniach tradycyjnej polskiej kuchni.

Restauracja posiada również szereg udogodnień i atrakcji dla dzieci; znajdziecie tu przewijaki, krzesełka do karmienia oraz stoliki, przy których można rysować kredkami. Dodatkowo w sezonie letnim przed obiektem znajduje się plac zabaw.

Co znajduje się w pobliżu Karczmy Parchatki?          

Karczma Parchatka położona jest na terenie Stoku Narciarskiego PARCHATKA, który udostępnia narciarzom 3 ratrakowane, oświetlone trasy zjazdowe, dwa szybkie wyciągi talerzykowe i wyrwirączkę dla najmłodszych.

Okolice Karczmy są także idealnym miejscem dla miłośników spacerów ponieważ krzyżują się tu dwa szlaki turystyczne: czarny z Puław do Parchatki oraz niebieski „Nadwiślański” z Annopola przez Kazimierz Dolny, Puławy do Dęblina.

Ponadto obiekt położony jest przy malowniczych okolicach Puław i Kazimierza Dolnego, które są doskonałym miejscem na jednodniową wycieczkę. W Kazimierzu warto zobaczyć zabytkowe kamienice na głównym Rynku, Górę Trzech Krzyży oraz Zamek Kazimierza Wielkiego górujący nad miasteczkiem, w Puławach natomiast znajduje się Park Czartoryskich, na którego terenie zobaczą Państwo – Pałac Czartoryskich, do którego wstęp jest płatny, Świątynie Syblii, pałac Marynki oraz Domek Grecki i Gotycki.

Oferta w ramach "Smaków Krainy Lessowych Wąwozów":

Flaki wołowe

Przygotowywane według staropolskiej receptury, gotowane na wywarze z lokalnych warzyw, zagęszczone tradycyjną zasmażką z mąki i cebulki.

Grillowany pstrąg z "Pustelni"

Ryba marynowana w czosnku, cebulce i kolorowym pieprzu, następnie grillowana i zapieczona. Podawana z dodatkiem masła, kopru i warzyw z pieca.

Zapoznaj się z pełnym menu Karczma Parchatka: menu

 

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak
Członek KLW tak
Obiekt na Szlaku Smaków tak

Lokalizacja

Kazimierz Dolny
Parchatka 187, 24-120 Puławy
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.