Restauracja Filiks Nałęczów

Kontakt Armatnia Góra 10,
24-150 Nałęczów
Gmina Nałęczów
Miejscowość Nałęczów
Telefon 519 432 777
e-mail willa.filiks@gmail.com
Godziny otwarcia Codziennie 11:00 - 22:00

Opis obiektu: Restauracja Filiks Nałęczów

Restauracja ulokowana w centrum Nałęczowa w zabytkowej Willi Ukraina z 1894 r. Bazuje ona na świeżych, sezonowych składnikach od lokalnych sprzedawców. Historię tego lokalu oraz Nałęczowa goście mogą poznać dzięki zdobiącym ściany starym fotografiom.

Restauracja Filiks w Nałęczowie

Restauracja Filiks usytuowana jest w urokliwym Nałęczowie w starej, zabytkowej willi Ukrainie z 1894 r. Obiekt znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.

Kilka informacji na temat restauracji Filiks

Restauracja Filiks to miejsce, które urzeka turystów swoją wyjątkową atmosferą, oryginalną kuchnią oraz bogatą ofertą różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Obiekt w swojej karcie menu posiada dania regionalnej kuchni polskiej, która bazuje na świeżych, sezonowych składnikach pochodzących od lokalnych dostawców z terenu Krainy Lessowych Wąwozów.

Co znajduje się dodatkowo w ofercie restauracji Filiks?

W ofercie restauracji Filiks znajduje się szeroka oferta imprez okolicznościowych oraz uroczystości. Istnieje możliwość zorganizowania:

  • przyjęć komunijnych,
  • ślubów cywilnych w ogrodzie,
  • kameralnych wesel,
  • uroczystości chrztu świętego,
  • rocznice i jubileusze,
  • przyjęcia urodzinowe,
  • rodzinne przyjęcia okazjonalne,
  • grill i ogniska w ogrodzie,
  • spotkania biznesowe.

Na terenie obiektu znajduje się również piękny balonowy ogród, który jest idealnym miejscem odpoczynku. Dla najmłodszych został przygotowany tu plac zabaw z huśtawkami, trampoliną oraz innymi atrakcjami.

W Willi Filiks znajdują się także miejsca noclegowe. Dla gości udostępniane są przestronne i luksusowo urządzone pokoje jednoosobowe, dwuosobowe oraz apartamenty „Słowik” i „Błękitny”.

Co warto zobaczyć w pobliżu restauracji Filiks?

Restauracja Filiks usytuowana jest w pobliżu Parku Zdrojowego w Nałęczowie, który stanowi idealną okazję do aktywnego wypoczynku. W parku na turystów czeka wiele ciekawych miejsc oraz zabytków, takich jak: Pałac Małachowskich, najstarsze sanatorium „Książę Józef”, pijalnia czekolady oraz pijania wód, w której znajduje się także palmiarnia oraz Kompleks Wodny Atrium. Doskonałym miejscem do spacerów będą również reprezentacyjne uliczki Nałęczowa: Armatnia Góra oraz Lipowa.

Oferta w ramach "Smaków Krainy Lessowych Wąwozów":

Forszmak po lubelsku z pączkiem ziemniaczanym 

Pieczone i wędzone mięsa, zalane wywarem z lokalnych warzyw, następnie podduszone z ogórkiem kiszonym i majerankiem. Podawane z wytrawnym pączkiem przyrządzanym z dodatkiem ziemniaków, według tradycyjnej receptury babci.

Schabowy po lubelsku

Mięso marynowane w maślance z dodatkiem ziół, soli i pieprzu, następnie zanurzone w rozmąconym jajku i tuż przed podaniem zapieczone w formie omletu.

 

 

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak
Członek KLW tak
Obiekt na Szlaku Smaków tak
Kuchnia regionalna tak

Udogodnienia

Płatność kartą tak
Bezpłatny parking tak

Oferta dodatkowa obiektu

Imprezy okolicznościowe tak

Lokalizacja

Nałęczów
ul. Armatnia Góra 10, 24-150 Nałęczów
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.