Kawiarnia Restauracja Zabytkowe Podziemia

Kontakt Lipowa 27,
24-150 Nałęczów
Gmina Nałęczów
Miejscowość Nałęczów
Telefon 665 311 222; 667 441 555
e-mail kontakt.zabytkowe@o2.pl
Godziny otwarcia Poniedziałek: nieczynne; Wtorek - Niedziela: 12:00 - 20:00

Opis obiektu: Kawiarnia Restauracja Zabytkowe Podziemia

Restauracja w centrum Nałęczowa, w stylowych piwnicach wybudowanej w 1882 r. Willi "Nadgórze". Lokal jest gustownie urządzony, udekorowany obrazami cenionych lokalnych artystów. W tym miejscu serwowane są autorskie potrawy cenione niegdyś przez przebywających tu artystów.

Zabytkowe Podziemia - Restauracja Nałęczów  

Restauracja Zabytkowe Podziemia zlokalizowana jest w centrum Uzdrowiska Nałęczów. Lokal stylizowany na dawne lata przeniesie Państwa do XIX-go w. Restauracja znajduję się w Systemie Certyfikacji Usług i Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.      

Kilka informacji na temat Restauracji Zabytkowe Podziemia    

Restauracja Zabytkowe Podziemia została wybudowana w stylowych piwnicach wybudowanej w 1882 r. Zielonej Willi „Nagórze”. Jej nazwa pochodzi od ziemianina Józefa Nagórskiego, dla którego willa została wybudowana w stylu szwajcarskim. Restauracja oddaje do Państwa dyspozycji gustownie urządzony lokal, udekorowany obrazami cenionych lokalnych artystów i oświetlony klimatycznymi lampami naftowymi, których właściciele posiadają bogatą kolekcję. Lampy te nie tylko uzupełniają wystrój Zabytkowych Podziemi, ale także służą jako małe muzeum, kawiarnię, a także miejsce, w którym można zorganizować nietypową i oryginalną imprezę okolicznościową.

Zabytkowe Podziemia serwują autorskie potrawy cenione niegdyś przez przybywających tu artystów, pisarzy oraz malarzy. Ponadto w swojej ofercie lokal posiada niesamowite ciasta i desery, a dopełnieniem tego jest ogromny wybór aromatycznych kaw oraz herbat podawanych w stylowych filiżankach. Warto odwiedzić to miejsce także zimą, aby móc ogrzać się po intensywnym zwiedzaniu Nałęczowa przy grzańcu, których znajdą tu Państwo duży wybór.

Na terenie Zabytkowych Podziemi organizowanych jest również wiele wydarzeń kulturowych. Popularne są tu przede wszystkim koncerty tematyczne oraz wieczorki z muzyką na żywo, a także nie zabraknie tu uroczystości patriotycznych.

Jaką ofertę dodatkową posiadają Zabytkowe Podziemia?        

Zabytkowe Podziemia posiadają w swojej ofercie organizacje takich imprez, jak:

  • okolicznościowe (chrzciny, komunie, spotkania po pogrzebie, obiady weselne)
  • rodzinne (rocznice, jubileusze, urodziny, imieniny)
  • biznesowe (konferencje, szkolenia, spotkania integracyjne, wernisaże)
  • tematyczne (andrzejki, sylwester, bale przebierańców)

Istnieje możliwość organizacji przyjęcia bankietowego na 50 osób.

Restauracja Zabytkowe Podziemia w swojej ofercie posiada także nocne zwiedzanie Nałęczowa. Spacer rozpoczyna się przy Pałacu Małachowskim i wędrując przez park uczestnicy udają się do wąwozu, gdzie czekają na nich różne niespodzianki. Wyprawa organizowana jest dla grup max. 10 osób, a w opłatę, która wynosi 35 zł wliczona jest usługa przewodnicka, spacer z pochodniami, kieliszek nalewki dla dorosłych oraz niespodzianka. 

Co znajduje się w pobliżu Zabytkowych Podziemi?       

Zabytkowe Podziemia znajdują się przy malowniczej uliczce Nałęczowa – alei Lipowej, gdzie przechadzając się możemy zobaczyć wiele, starych, niesamowitych dworków i willi. Niedaleko znajduje się także Park Zdrojowy, który jest idealnym miejscem na spacery w gronie całej rodziny.

Przebywając w Nałęczowie warto odwiedzić także: Kazimierz Dolny (22 km), Puławy (30 km), Wojciechów (6 km) oraz Wąwolnice (5 km).

Oferta w ramach "Smaków Krainy Lessowych Wąwozów":

Barszcz Oktawii 

Gotowany według staropolskiej receptury, na bazie rodzimych warzyw. Intensywny, świeży, zachwycający swoim aromatem. Utrzymany w klimacie XIX - wiecznych smaków ulubionych przez Stefana Żeromskiego i Bolesława Prusa.

Medalion Wokulskiego 

Medalion Wokulskiego przyrządzony z mięsa najwyższej jakości podawany z plackami ziemniaczanymi oraz grzybami zbieranymi w lasach położonych w Małopolskim Przełomie Wisły.

Pigwowiec 

Ulubiony deser Bolesława Prusa przełamany słodką nutą i niepowtarzalnym smakiem polskiej cytryny.

Zapoznaj się z pełnym menu restauracji Zabytkowe Podziemia: menu

 

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak
Członek KLW tak
Obiekt na Szlaku Smaków tak

Lokalizacja

Nałęczów
ul. Lipowa 27, 24-150 Nałęczów
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.