Ścieżka przyrodnicza "Kleniewo"

Kontakt
Gmina Opole Lubelskie
Miejscowość Pomorze
Kolor szlaku zielony
Długość trasy 3 km

Opis obiektu: Ścieżka przyrodnicza "Kleniewo"

Zielona ścieżka w kształcie pętli, mająca długość 3 km. Biegnie wzdłuż rzeki Chodelki. Na jej trasie rozstawionych jest 15 tablic informacyjnych.

Ścieżka przyrodnicza „Kleniewo” (zielona) rozpoczyna się i kończy obok węzła szlaków rowerowych w miejscowości Pomorze koło Opola Lubelskiego. Dojazd do niej ułatwiają znaki drogowe ustawione w miejscowości Kazimierzów na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 2611 L z drogą wojewódzką nr 824 oraz w miejscowości Pomorze. Ścieżka w kształcie pętli, zaczyna się obok wiaty turystycznej nad spiętrzeniem rzeki Chodelki. Poprowadzona jest przez kompleks leśny, wzdłuż lewego brzegu rzeki. Na trasie ustawione są tablice edukacyjne. Znajdziemy na nich informacje o krzewach, drzewach, mieszkańcach lasu oraz o gospodarce leśnej. W połowie trasy nad rozlewiskiem rzeki Chodelki, znajduje się platforma widokowa. Można z niej obserwować ptaki i podziwiać krajobraz

Przebieg szlaku: Pomorze pole biwakowe – ścieżka biegnąca wzdłuż rzeki Chodelki – rozlewisko rzeki Chodelki – ścieżka biegnąca do drogi leśnej - droga leśna – Pomorze pole biwakowe.

Lokalizacja

Opole Lubelskie
Pomorze
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.