Gołąb - trasa zielona

Kontakt
Gmina Puławy
Miejscowość Gołąb
Kolor szlaku zielony
Długość trasy 5,3 km

Opis obiektu: Gołąb - trasa zielona

Szlak zielony, w kształcie pętli o długości 5,3 km. Zlokalizowany na północ od miejscowości Gołąb, niedaleko jeziora Nury.

Trasa treningowa – przyjemna i dość łatwa. Miejsce startu znajduje się przed przejazdem przez tory kolejowe w Gołębiu, w pobliżu drewnianego dworca kolejowego z 1878 roku. Trasa ma przebieg w większości leśny, prowadzi także drogami polnymi, niektóre odcinki wiodą asfaltem. Drogi leśne są w większości szerokie, idealne do uprawiania Nordic Walking. W okolicy znajduje się jezioro Nury, gdzie można spotkać remiza – chronionego ptaka budującego charakterystyczne wiszące gniazda. W położonym ok. 2 km od trasy centrum Gołębia możemy podziwiać cenne zabytki – Kościół parafialny oraz Domek Loretański. Warto także odwiedzić jedyne w Europie Muzeum Nietypowych Rowerów.

Uwaga: trasa łącznikowa dla tras zielonej i czerwonej w Gołębiu prowadzi od wiaty w Gołębiu przy ul. Puławskiej, w kierunku ul. Krzywej, a dalej obok dworca PKP, wzdłuż torów kolejowych, do przejazdu przez tory kolejowe.

Czas potrzebny do przebycia: ok. 1 h
Profil trasy jest niezróżnicowany – amplituda wysokości wynosi około 5 m.

Lokalizacja

Gmina Puławy
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.