Spływ kajakowy Wisłą

Spływ kajakowy Wisłą
Kontakt
Gmina Kazimierz Dolny
Miejscowość Janowiec – Puławy; Kazimierz Dolny – Puławy; Kazimierz Dolny – Dęblin; Puławy – Dęblin
Długość trasy 35 km

Opis obiektu: Spływ kajakowy Wisłą

Zbiór czterech tras zlokalizowanych na Wiśle, o łącznej długości 35 km. Początki i końce szlaków zlokalizowane są w największych, nadwiślańskich miastach Krainy takich jak Puławy, Kazimierz Dolny czy Janowiec.

Początek spływu: Janowiec
Koniec spływu: Dęblin

Trasy spływów kajakowych:

Janowiec – Puławy
Kazimierz Dolny – Puławy
Kazimierz Dolny – Dęblin
Puławy – Dęblin


Wisła – to największa rzeka Polski, przecinająca cały kraj od Beskidu Śląskiego po Zatokę Gdańską. Jej długość wynosi 1047 km. Dorzecze zajmuje powierzchnię 194 424 km2 . Swoje źródła ma na zachodnim stoku Baraniej Góry. Wisła wyznacza zachodnią granicę regionu lubelskiego. Płynąc przełomową doliną od Annopola do Dęblina, kusi żeglarzy i kajakarzy przepięknymi krajobrazami oraz dziką przyrodą.
W wypożyczalni sprzętu pływającego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wiślanej w Puławach amatorzy kajakarstwa mogą wypożyczyć atestowany kajak, wraz ze sprzętem ratunkowym aby samodzielnie spróbować swoich sił na ,,Królowej polskich rzek” lub wziąć udział w jednym z wielu spływów kajakowych rzeką Wisłą. Korzystając z ,,białej floty” można udać się z Puław do Kazimierza Dolnego na wycieczkę spacerowym statkiem po Wiśle. A z pobliża kazimierskiego kamieniołomu turyści mogą przeprawić się promem do pobliskiego Janowca nad którym górują ruiny szesnastowiecznego zamczyska.

Lokalizacja

Kazimierz Dolny
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.