Gołąb - trasa czerwona

Kontakt
Gmina Puławy
Miejscowość Gołąb
Kolor szlaku czerwony
Długość trasy 13,2 km

Opis obiektu: Gołąb - trasa czerwona

Przeszło 13-kilometrowa trasa czerwona wytyczona w kształcie pętli. Szlak prowadzi leśnymi i polnymi drogami faunistyczno-wodnego Rezerwatu Czapliniec nakładając się z trasą szlaku ornitologicznego.

Trasa bardzo ciekawa, posiadająca niezwykłe walory krajobrazowe. Miejsce startu wspólne z początkiem trasy zielonej, znajduje się przed przejazdem przez tory kolejowe w Gołębiu. Prowadzi trybami leśnymi i polanami. Przebieg trasy pozwala na obcowanie z nieskażoną przyrodą. Maszerujemy przez dawną wieś Bonów, bór sosnowy oraz Łąki Bonowskie, na których można spotkać takie okazy roślinne jak goździk kropkowany oraz przetacznik kłosowy. Szlak prowadzi nieopodal faunistycznego i wodnego Rezerwatu Czapliniec oraz krzyżuje się ze szlakiem ornitologicznym.
Uwaga: trasa łącznikowa dla tras zielonej i czerwonej w Gołębiu prowadzi od wiaty w Gołębiu przy ul. Puławskiej, w kierunku ul. Krzywej, a dalej obok dworca PKP, wzdłuż torów kolejowych, do przejazdu przez tory kolejowe.

Czas potrzebny na przebycie trasy: ok. 2 h 40 min

Profil trasy jest niezróżnicowany – amplituda wynosi około 10 m. Trasa idealna do uprawiania Nordic Walking w każdym gronie.

Lokalizacja

Gmina Puławy
Gołąb
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.