W programie wydarzenia znajdą się fragmenty i scenki z wybranych spektakli, piosenki, montaże słowno-muzyczne, a także fragmenty wywiadu z Panią Ireną Pilaszewską – założycielką oraz wieloletnią reżyserką i choreografką teatru. Będziemy mieli także szansę posłuchać wspomnień związanych z działalnością grupy oraz odkryć kulisy pracy nad spektaklami.
Teatr RETRO powstał na bazie „ruchu przy muzyce", który początkowo obejmował gimnastykę i relaksację, a z czasem także próby tańca i śpiewu. To właśnie z tych warsztatów prowadzonych przez Panią Irenę Pilaszewską zrodziła się pasja do teatru, która zaowocowała pierwszą premierą – spektaklem „Wspomnienia", dając początek wieloletniej działalności grupy.
Wśród wielu niezapomnianych przedstawień zrealizowanych przez RETRO pod kierunkiem Pani Pilaszewskiej, warto wymienić m. in.: „Sienkiewicz wśród nas", „Tu Ojczyzna, tu nasz kraj", „Ach te baby".
Od 2022 roku opiekę nad teatrem objęła Pani Krystyna Kopania, pod okiem której powstały kolejne przedstawienia tj. „To były czasy, czyli wizyta u dziadków", „Ta nasza młodość” czy „A w sercu ciągle miłość". Wszystkie spektakle wystawiane przez grupę, zyskały ogromne uznanie nie tylko w Puławach, ale również na innych scenach: w Lublinie, Warszawie, Janowie Lubelskim, Nałęczowie czy Busku-Zdroju.
Od momentu powstania, Teatr RETRO regularnie brał także udział w imprezach środowiskowych, takich jak „Tu wim... Tam wim", „Korowód Kreatywnych Kapeluszy", Puławska Senioriada, „Dzień Kobiet" oraz w akcjach społecznych jak „Cała Polska czyta dzieciom".
Za opracowanie programu jubileuszu odpowiada Krystyna Kopania, zaś oprawę muzyczną przygotował Zbigniew Jonak.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania 20-lecia Teatru RETRO! To doskonała okazja, by poznać historię tej wyjątkowej grupy oraz wziąć udział w wspomnieniowym spotkaniu z twórcami teatru.
Jubileusz 20-lecia Teatru RETRO już 10 maja o godz. 17:00 w sali widowiskowej POK „Dom Chemika". Wstęp wolny!
Powered by iCagenda