Nałęczowski Zwierzyniec

Kontakt ul. Kamieniak 23B,
24-150 Nałęczów
Gmina Nałęczów
Miejscowość Nałęczów
Telefon 665 363 262; 695 924 854
e-mail jawartacz@wp.pl

Opis

Nałęczowski Zwierzyniec to wyjątkowe miejsce na obrzeżach Nałęczowa, stworzone z zamiłowania do zwierząt. W tradycyjnym gospodarstwie można zobaczyć: indyki, gęsi, kaczki, gołębie, kury ozdobne, jenoty, nutrie. Dużą atrakcją jest karmienie i głaskanie koni czy lisa polarnego

Nałęczowski Zwierzyniec  - Kraina Lessowych Wąwozów

Nałęczowski Zwierzyniec to wyjątkowe miejsce na obrzeżach uzdrowiska Nałęczów, które zostało stworzone z zamiłowania do zwierząt. Atrakcja ta znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.

Kilka informacji o Nałęczowskim Zwierzyńcu

Nałęczowski Zwierzyniec to niezwykła atrakcja turystyczna, która powstała na terenie prywatnego gospodarstwa, dzięki czemu panuje w nim, niepowtarzalna, wiejska atmosfera jak u ukochanej Babci. Nałęczowski Zwierzyniec wyróżnia się na tle innych parków ze zwierzętami tym, że turyści nie spotkają tu rzadkich i dzikich drapieżników, natomiast będą mieli okazje stanąć „oko w oko” ze zwierzętami żyjącymi na farmach.

Miejsce to szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym odwiedzającym oraz wszystkim miłośnikom uroczych zwierzątek. W Nałęczowskim Zwierzyńcu zainteresowani zobaczą: indyki, gęsi, kaczki, gołębie, kury ozdobne, kózki, króliki oraz mniej znane gatunki zwierząt, takie jak: jenoty i nutrie oraz jedne z najpiękniejszych na świecie krów – mleczne krowy rasy jersey. Goście będą mieli okazję poznać informacje i ciekawe historie na temat zamieszkujących w zoo ssakach i ptakach.

Co znajduje się dodatkowo w ofercie Nałęczowskiego Zwierzyńca?

Właściciele Nałęczowskiego Zwierzyńca przygotowali dla Państwa dodatkowo: dziki plac zabaw, ścieżkę sensoryczną, błotną kuchnię, warsztaty wycinanki ludowej, lekcje „od jajka do kury” oraz grę terenową po lessowym wąwozie. Ponadto istnieje możliwość zorganizowania ogniska bądź grilla na terenie obiektu, a także imprezy integracyjnej.

Dokąd wybrać się dodatkowo po zwiedzeniu Nałęczowskiego Zwierzyńca?

Nałęczowski Zwierzyniec znajduje się na obrzeżach uzdrowiska Nałęczów, który jest idealnym miejscem na rodzinny weekendowy wypad. Warto poświęcić tu trochę czasu na spacer malowniczymi alejkami Parku Zdrojowego, które zaprowadzą Państwa do takich miejsc, jak: Pijalnia wód wraz z palmiarnią, Pijalnia czekolady, Kompleks wodny ATRIUM, w którym można miło spędzić czas na wodnych zabawach, a po wszystkim wybrać się do znajdującego się na parterze klubu, w którym można smacznie zjeść i się napić. Ponadto polecamy spacery po niezwykłych wąwozach lessowych znajdujących się na terenie Nałęczowa.

Informacje dodatkowe

Informacje

Członek KLW tak
Obiekt Certyfikowany tak

Lokalizacja

Nałęczów
ul. Kamieniak 23B , 24-150 Nałęczów