Pracownia Fusingu Klimaty

Kontakt Stary Gaj 43B,
24-204 Wojciechów
Gmina Wojciechów
Miejscowość Stary Gaj
Telefon 505 012 678; 539 572 438
e-mail kontakt@klimaty-szydlowscy.pl
Godziny otwarcia do ustalenia telefonicznie
Sezon od maja do listopada

Opis obiektu: Pracownia Fusingu Klimaty

Pracownia funkcjonująca w Starym Gaju. Nowy budynek, wyposażony w profesjonalny piec, stół warsztatowy i pełny węzeł sanitarny, pozwala na tworzenie w komfortowych warunkach form użytkowych i dekoracyjnych ze szkła, z wykorzystaniem metody fusingu.

Pracownia Fusingu Klimaty - Atrakcje Wojciechów 

Pracownia Fusingu Klimaty to rodzinna pracownia zlokalizowana w Starym Gaju, niedaleko miejscowości Nałęczów. Miejsce znajdujące się wśród zaciszu natury daje dużo inspiracji na tworzenie nowych, wspaniałych dzieł ze szkła. Miejsce to znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.  

Czym jest fusing?    

Na początek może kilka słów o tym czym w ogóle jest fusing? Właściciele Pracowni Klimaty przedstawiają fusing jako technikę stapiania szkła oraz formowania go w bardzo wysokich temperaturach, w specjalnie przeznaczonych do tego piecach. Do jego wykonania wykorzystywane jest szkło kolorowe i bezbarwne oraz różnego rodzaju posypki, takie jak: fryty, farby, tlenki, a nawet opiłki metali. Dzięki tej technice można wykonywać zarówno dzieła dekoracyjne, jak i użytkowe wyposażenia wnętrz.  

Kilka słów o Pracowni Fusingu Klimaty

Pracownia Fusingu Klimaty znajduje się w nowym budynku, wyposażonym w profesjonalny piec, stół warsztatowy oraz pełny węzeł sanitarny. W komfortowych warunkach uczestnicy mają możliwość tworzenia form użytkowych oraz dekoracyjnych ze szkła. Właściciele wszystkie kształty, z których później wykonywane są dzieła, wycinają ręcznie, a wszystkie projekty ostateczną formę przybierają dopiero w piecach, ukazując nam swoje piękno. Wszystkie rękodzieła, nawet te zrobione z jednego kształtu i formy, są niepowtarzalne.

Co oferuje swoim gościom Pracownia Fusingu Klimaty?          

Pracownia Fusingu Klimaty posiada możliwość tworzenia zamówień dla indywidualnych klientów, a swojej ofercie posiadają dla nich wyroby takich dzieł, jak:

  • upominki okazjonalne na ślub, chrzciny, komunie święte i inne uroczystości
  • formy użytkowe i dekoracyjne, takie jak misy, patery, talerze

Podejmują się również współpracy z firmami, a na ich zlecenie mogą stworzyć m.in. szklane statuetki, upominki, gadżety firmowe i reklamowe.

Pracownia Fusingu Klimaty organizuje również warsztaty dla dzieci, jak i dla dorosłych. Podczas ich trwania uczestnicy mogą poznać historię szkła i własnoręcznie wykonać swoje pamiątki. Osoby, które chciałyby lepiej poznać technikę wyrabiania szkła mogą wybrać się na warsztaty z możliwością noclegu. Pracownia do dyspozycji uczestników udostępnia 4 pokoje z łazienkami oraz wspólnym aneksem kuchennym.

Oferta w ramach Akademii Lesslandia:

Warsztaty malowania na szkle 

Celem warsztatów jest poznanie techniki fusingu poprzez wykonanie szklanej dekoracji w formie obrazka do powieszenia – przez ozdobienie szkła według indywidualnego projektu uczestnika. Każdy uczestnik warsztatów otrzymuje szklaną płytkę (o wymiarach ok. 10x20cm) wypaloną metodą fusingu (gotową do malowania) oraz farby do szkła (nie wymagające wypału w piecu).

Program warsztatów: Uczestnicy warsztatów poznają technikę wytrapiania szkła metodą fusingu oraz dowiedzą się:

  • jak powstaje szkło;
  • jakie narzędzia stosowane są do obróbki szkła;
  • od kiedy szkło gości w życiu człowieka i do czego było pierwotnie
    wykorzystywane;
  • jakie zastosowanie ma szkło w czasach obecnych.

Przybliżymy historię szkła w Europie, jego wędrówkę po kontynencie oraz metody utrzymywanie techniki obróbki szkła w tajemnicy. Uczestnicy podczas warsztatów własnoręcznie wykonają szklaną pamiątkę.

Czas trwania warsztatów: 2 h 

Preferowana grupa wiekowa: od 6 roku życia

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak
Członek KLW tak
Atrakcja Akademii Lesslandia tak

Udogodnienia w ramach Akademii Lesslandia

Usługa dostępna po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej tak

Lokalizacja

Wojciechów
Stary Gaj 43B, 24-204 Wojciechów
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.